Hrnčekový jablkový koláč s kakaom a orechmi

Pridal/a Kamila

Malá obmena jablkového koláča môjho detstva. Ako som sa ho nevedela dojesť vtedy, tak ani teraz. Čokoládovú polevu, ktorá by sa k nemu hodila, som ani nestihla spraviť .... Hambím sa Použila som väčšiu šálku cca 3dl.

Hrnčekový jablkový koláč s kakaom a orechmi - recept
Výnos
plech
Čas prípravy
20 minút
Čas varenia / pečenia
30 minút
Celkový čas
50 minút

Ingrediencie

4kusyvajce
3⁄4hrnčekytrstinový cukor
1⁄2hrnčekolej
2hrnčekyšpaldová múka celozrnná
1kusvanilkový cukor
1balíkprášok do pečiva
1⁄2čajová lyžičkasóda bikarbóna
2polievkové lyžicekarob
1⁄2hrnčekorechy
650gramovjablká

Inštrukcie

Jablká umyjeme a nastrúhame na hrubo aj so šupkou, ja som nakrajala na štvriny, zbavila jadierok a nastrúhala na robote.

Vyšľaháme vajíčka (výnimočne som omylom kúpila vajíčka L, takže tých klasických bude treba asi 5 ) s cukrom do hustej peny, krátko prišľaháme olej.

Múku zmiešame s práškom do pečiva a sódou a na najnižších otáčkach postupne primiešame k vajíčkam, na záver karob alebo kakao. 

Môžeme na striedačku pridávať aj strúhané jablká, bez nich je cesto hustejšie a na záver pridáme nasekané orechy alebo mandle.

Pečieme na vymastenom a múkou vysypanom plechu pri teplote cca 185°C cca 30 minút. Po vychladnutí môžeme pridať čokoládovú polevu, alebo len posypať práškovým cukrom. Kým by som spravila polevu, už by polovica koláča bola fuč ... Úsmev

Poznámky

Ja som robila verziu pre dcéru s histamínovou intoleranciou, okrem špaldovej celozrnnej múky je namiesto kakaa karob a mandle.

Hrnčekový jablkový koláč s kakaom a orechmi - recept postup 1
Hrnčekový jablkový koláč s kakaom a orechmi - recept postup 2
Hrnčekový jablkový koláč s kakaom a orechmi - recept postup 3

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
4.083335
Priemer: 4.1 (12 hlasy)

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.