korpusy

Korpus - 28 cm

Ahojte,

Kategória: 

Podkategória: 

nepodarené/prepadnuté korusy

Ahojte.

Poprosím o radu, pretože som už zúfalá. Tretí korpus putuje do koša Smútok

Najprv som piekla podľa overeného receptu, pekávala som podľa neho už veľa tort. Keď sa nevydaril, skúsila som znova ale dopadlo to rovnako. Na tretí pokus som skúsila iný recept, zmenila múku aj olej, piekla na horný a dolný ohrev, dopadlo to rovnako. Tie prvé dva som piekla na teplovzdušnom pečení. To sa mi pri mojej rúre viac osvedčilo.

Kategória: 

Podkategória: 

Karamelove rezy na oplatke bez oblátky?

Môžem upeist karamelove rezy na o látke bez oblátky? Nemôžem zohnať Bezlepkove. Bude to ok?

Podkategória: 

Mach na tortu

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako robíte zelený mach na tortu....?ďakujem

Kategória: 

Podkategória: 

Ako správne upiecť marlenku?

Ahojte cukráročky a cukrári, idem si ku vám po radu Hambím sa

Kategória: 

Podkategória: 

Čím poliať korpus pri čoko-kokosovej plnke

Ahojte. Idem robiť čokoládový korpus s plnkou čokoládovou a v strede s kokosovou. Neviem vôbec čím mám poliať alebo natrieť korpus keď tam je čokoláda ale hlavne ten kokos. Aby to spolu dobre chutilo a nebol korpus suchý. Poradíte mi prosím? Dakujem velmi pekne. 

Kategória: 

Podkategória: 

prepočet surovín-forma srdce

Ahojte, vie mi niekto poradiť, ako spraviť prepočet surovín/ stačí vajec/ na formu srdce? Je to menšia forma, výška 3cm, v najširšej časti má 18 cm. Na internete som našla, len okrúhle alebo štvorcové formy-prepočty. Ďakujem.Hambím sa

Kategória: 

Podkategória: 

korpus - pláty na tortu na plech

prosím o radu kto robieva piškotové pláty

máte recept na korpus vanilkový, čokoládový, ktorý keď upečiem na rozmer 40x35 cm bude mať výšku tak ako na tortu cca 2,5cm aby teda ked sa naplní  a zaťaží nebude tenučký. skúšala som zo 6 vajíčok M + 35dkg cukru, 35 dkg múky, štipka pr. do pečiva a 3pl vody no krásny je aj nadýchaný ale ked ho jemne stlačím je veľmi tenučký.

pláty musím robiť po 1 preto musia mať takú výšku nebudem prekrajovať.dakujem

 

 

Kategória: 

Podkategória: 

Korpus na nahú tortu

Dobry den, potrebujem poradiť. Idem robiť nahú tortu s priemerom 28 cm, 22 cm, a 16 cm ale nechcem piecť korpusy ktoré budem rezať na 3 časti ale chcem ich upiecť samostatne ale nikde som sa nedočítala ako. Viete mi poradiť koľko vajec mám dať na tieto formy?

Kategória: 

Podkategória: 

Korpus sladeny medom

Dievčence prosim o recept na korpus sladeny medom.Idem robiť tortičku a zakaznička nepouživa cukor chce osladiť medom.Ďakujem

Kategória: 

Podkategória: 

Pavlova torta

Pekný deň sa praje. Dostala som zadanie mini tortičky pavlovky. Kto sa podeli o overený recept s postupom. Ďakujem za kazde cenné rady, čoho sa vyvarovať a tak

Kategória: 

Podkategória: 

roláda - stáčanie

curkáročky prosím Vás o radu,

neviem prečo ale poslednú dobu sa mi nedarí robiť peknú roládu

ked urobím cesto, vylejem na papier na pečenie a ked ho stočím aj s papierom a dám do vlhkej utieky a roztočím po vychladnutí je po pásoch polámané a nejde dolu, keď dám naň utierku poprášenú práš. cukrom , otočím dám papier dolu a stočím len do utierky tiež sa zlomí po dlžke no menej.

pečiem 6 vajec, 6 PL pol.múky, 6 PL kr. cukru 2 čl prášku do pečiva pečiem krátko hned ako je upečené

dakujem

Kategória: 

Podkategória: 

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.