Snehuliaci

Popis

Snehove kolace

Snehuliaci - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Zdrojkamaratka
Čas prípravy
1 hod, 30 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
1 hod, 30 minút

Ingrediencie

40 dkg polohrubej muky,25 dkg masla(hera,palmarin),3 zltka,5 dkg praskoveho cukru,stipka prasku do peciva

Inštrukcie

Vsetky ingrediencie spolu zamiesime. Na pomucenej doske vyvalkame cesto bezne,ako ked na linecke pecivo a vykrajujeme kolieska troch velkosti. Vykrojene kolieska dame upiect na 5 minut do rury,potom vyberiem a na vrch dame bielkovu hmotu,ktora pozostava z 3 bielkov,35 dkg pras.cukru a 1 vanilkoveho cukru.(Nie je potrebne slahat nad parou)

Takto potom tu bielkovu polevu natriet na kolieska(pouzila som mikrotenovy sacik) a dat znova na takych 4 az 5 min do rury Vrchnu spiralu vypnut,aby boli biele a nezhnedli.Potom som to zlepila marhulovym dzemom a hlavku som robila z praveho marcipanu(nahodou som mala doma ja ho teda nekupujem,som ho dostala a bodol mi) na klobuk som pouzila falosny marcipan a vlastne aj na ten sal.

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

0
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Komentáre

ÁnoÁnoÁno s(y) u(y) p(y) e(y) r(y) vyskúšam
Anka Úsmev mohla si pridať aj obrázok tých fešákov ÁnoÁno

júúúúj Anka, asi sa musím najskôr vyspať po nočnej , nerozumiem tomu popisu. Daj obrázok.(rofl) KvietokKvietokKvietok /JáááJ, už chápem/

Ono je to vlastne recept ako na non plus ultra.
Recept na ne je tu:http://www.nanicmama.sk/zakusky/non-plus-ultra

a ja to urobim takto..je to lepsie : http://www.nanicmama.sk/zakusky/non-plus-ultra Bozkávam

..ja robím tiež non-plus-ultra, recept mám od mojej svokry, len sa mi na niektorých odliepal po upečení sneh. Máme ich veľmi radi, sneh striekam na kolieska vrecúškom, krásne sa po koliesku rozleje a po upečení sú ako také guľky, len ma hnevá, že sa niektoré odliepajú. Ináč sú vynikajúce. Zmiznú medzi prvými.(flower) SlnkoKvietokSlnkoVyplazený jazyk

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.