prosim o pomoc

Prosím Vás nemáte niektorá náhodou recept na štafetky?
Vopred ďakujem

Kategória: 

Katka ja mám taký:
Vyšľahať tuhý sneh zo 7 bielkov a 110 g kryšt. cukru. Preosiať 50g hladkej múky špeciál a pridať 50g mletých vlašských orechov. Toto všetko vmiešať do zmesy bielkov s cukrom. Hmotu rozotrieť na 2 plechy(záleží od veľkosti plechov) pokryté papierom. Posypať práškovým cukrom a pri teplote 230° piecť 5-7 minút. Po vychladnutí sa pláty natrú krémom a môžu sa zrolovať do malej roládky. Ja to robím ako rezy tak, že mám 4 vrstvy cesta a medzitým 3 vrstvy krému. Po stuhnutí sa krájajú a konce namáčať do roztopenej čokolády.
Kávový krém: z 30g kryšt cukru, 10g vanilkového cukru, 1,5 dcl mlieka, 1 zlatý klas a 1 žĺtka uvariť základný krém. Za občasného miešania necháme krém vychladnúť, pridáme trochu rumu a 125g masla. Vyšľahať na hladký krém, ktorý dochutíme 1 lyžičkou mletej kávy. KvietokSlnko

Lula velka vdaka za recept.:-* KvietokKvietokKvietok

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.