Ako položiť tortu na drevený podnos?

Dobrý deň, potrebujem radu. Budem prvý krát robiť svadobnú poschodovú tortu. Má byť položená na drevenom podnose/podložke. Neviem presne, ako to urobiť. Väčšinou torty ukladám na kartónovú podložku, kde vrchná časť je hladná lesklá a nenapije plnku, dá sa z nej po dokončení torty pekne utrieť plnka. No na tú drevenú podložku to asi nemôžem len tak položiť :-/ Dáva sa pod to niečo? Zas ale nechcem, aby sa to zošmyklo z toho dreveného kruhu. Ako to robíte vy?

Taktiež by som sa chcela opýtať na presun torty, ako je najlepšie takú väčšiu tortu preniesť. Ďakujem moc za rady. 

Kategória: 

Podkategória: 

Kartónovú podložku vždy prilepím o podnos obojstrannou lepiacou páskou. I keď poprosím, aby podnos nečistili, že si ho ocistím sama (rozpúšťadlo, potom lieh, nakoniec voda), obdarovaný (tortičky nerobím na predaj) mi prinesie podnos vyčistený a samozrejme, pekne doškriabaný. Podnos používam antikorový, u veľkej torty vnukovi na stužkovú  dosku.Ale ak si dajú vlasný podnos, tak ich upozornite na riziko zošmyknutia torty,  ak nebude podložka prilepená o podnos.

Keď som robila poschodovú tortu, v doske a podložke som vyvŕtala otvory tak, aby do nich zasahovali drevené výstuhy torty, alebo som ju zložila až na mieste.

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.