Ručný šlahač s miskou

Prosím Vás o radu pri kúpe ručného šľahača. Starý šľahač doslúžil, vyberám nový a zaujali ma tie s rotujúcou miskou. Láka ma mať voľné ruky pri mixovaní, na druhej strane sa mi zdá, že nevymiešajú cesto tak dobre napr. po okrajoch. Prosila by som, kto používate šľahač s miskou, keby ste sa mohli podeliť so skúsonosťami. Ďakujem

Kategória: 

Podkategória: 

Dobrý deň, ja som si kúpila ručný s rotujúcou miskou  asi pre dvomi rokmi - značka ETA, ale nie som spokojná, tak  ho ani nepoužívam. Použila som ho cca 2x. Ak sa podelia aj ďalšie cukrárky so skúsenosťami, rada si prečítam.

Keďže tu nie je veľa odpovedí na tvoju otázku, rozhodla som sa podeliť o svoje skúsenosti ja. Tiež ma pred časom veľmi lákalo vyskúšať šľahač s otočnou miskou. Kúpila som si taký značky Zelmer (zdá sa mi, že už ani nie je na trhu).  Bolo to veľmi pohodlné, keď som nemusela celé minúty stáť pri kuchynskej linke a držať šľahač. Koľko inej práce som stihla spraviť, kým sa mi cesto vymiešalo! Ale... Malo to aj svoje nevýhody: na to, aby bolo cesto dobre spracované, nesmelo ho byť v miske príliš málo, t. j. piškóta z 3 - 4 vajec sa nevymiešala dobre. Najväčšia nevýhoda však spočívala v tom, že stojan, ktorý držal šľahač na mieste a zabezpečoval otáčanie misky bol z plastu. Asi po 2 rokoch používania - t. j. tesne po skončení záručnej lehoty, sa na ňom odlomili také maličké výstupky bez ktorých to nefungovalo a nedalo sa to opraviť. Manžel sa pokúsil to nejako zlepiť, ale nevydržalo to viac ako 1 šľahanie.  Chcela som si kúpiť nový stojan, v predajni mi povedali, že sa mi to neoplatí, pretože stojí toľko, ako celý  nový výrobok. Takže ručný šľahač používam ďalej, stojan som musela vyhodiť a misku som darovala. Kúpila som si väčší robot - kovový. Bol oveľa drahší, ale dúfam že vydrží. A môžem spracovávať toľko surovín, koľko práve potrebujem.. 

Používam kuchynský robot Bosch MUM 4405 ,kúpila som si základnú ponuku a postupne dokupovala príslušenstvo mäsový mlynček,struhadlá.......,teraz sú už novšie typy a predávajú teraz komplety s rôznym vybavením ,objednala som si aj ďalšiu misku/v jednej šľahám piškoty ,medzitým si robím v druhej krém/je pravda že keď šľahám z 8 vajec tak to musím preložiť vyšľahané do väčšej misky a tak pridať múku . Už som jeden zúžitkovala Veľký úsmevvydržal 6-7 rokov intenzívnej práce,mám ho  po oprave ako záložný a kúpila som si  taký istý ale zase len základné vybavenie tj. mixér  a k tomu sú 3 metličky takže všetko príslušenstvo môžem ďalej používať,pečiem veľa,po mojich skúsenostiach a odporúčaní si kúpili ďalšie moje 4 kolegyne.Ja som spokojná .... perfektné vyšľahá,vymieša,kysnuté vypracuje,......sú rôzne značky možno má niekto inú skúsenosť ale ja len odporúčam....treba čítať recenzie na rôzne značky na internetových portáloch a potom sa dobre rozhodnúť,tiež záleží koľko chcete do toho investovať.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.