Jablkový koláč s mrveničkou a pudingom

Popis

toto je kulinársky zážitok
Jablkový koláč s mrveničkou a pudingom - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Zdrojkamarátka z belgicka
Čas prípravy
1 hod
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
1 hod

Ingrediencie

1kilogramočistené jablká
 šálkakryštálový cukor (1/2 šálky)
 šálkahladka múka špecial (3/4 šálky)
60gramovmaslo

Inštrukcie

Očistené jablká si nakrájame na mesiačiky - také tenšie, jadrovník samozrejme odstránime. Vezmeme si uplne obyčajne janske sklo alebo tortovu formu (ja používam 26cm), vytrieme maslom a rozhodime po celej mise nakrájané jablčka. Z vyššie uvedených surovín (maslo, muka, cukor) si spravíme v miske mrveničku, akoby taku hmotu, ktorú prstami rozmrvíme na jablká - všade, dáme piecť na 180 stupnov asi 1/2 hodinu. Kým sa koláč pečie, si spravíme obyčajný vanilkový puding ale s vyšším obsahom mlieka,ja dávam na 1 puding asi 7 dcl mlieka aby bol nie husty ani nie moc riedky. Puding treba miešať do vychladnutia, aby sa neurobila šupka.Upečený koláč odkrajujeme veľkou lyžicou do misiek a polejeme vychladnutým pudingom.

Poznámky

Tento koláč je veľmi jednoduchý na prípravu a keď som ho prvýkrát jedla, tak som si myslela, veď toto nemôžu byť iba jablká, ale je to tak, keď ochutnáte je to naozaj kulinársky zážitok.Viem že určite poznáte takéto koláče aj s mrveničkou na vrchu, ale ten puding tam urobí veľa. Dobrú chuť!

Recepty: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Komentáre

TlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazyk

mňam, teším sa, keď ho vyskúšam TlieskamTlieskam

TlieskamTlieskamTlieskam

Vyplazený jazykÁnoÁnoÁnoTlieskamTlieskamTlieskam

mnam ten kolac poznam videla som ho v jednej relacii kde ho ale jedli so zrḿrzlinou a piekli nielen jablka ale aj ine ovocie

mňam vyskúšam TlieskamTlieskamTlieskam

Ja som minule robila mrveničkový koláč podľa tohto receptu tvarohový s drobným ovocím. Decká mi z neho ani nenechali. Hneď zmizol. :)

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.