CUKOR VRAJ IDE HORE
Pozrite si aj
no že vraj aj všetky ostatné potraviny,takže maslo,čoko,múka,všetko
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
ved aj tak nemôžeme nakupiť toho veľa do zasoby a čo nanya ideš na stretko v apríli
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
na ktoré a pýtaš? ... sú dve
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
toho 2 apríla v SNM a druhe je kde nemam prehľad bola som v nemocnici
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Dnes som sa stretla práve s tým, že som zdvihla cenu torty o 1euro a zákazka padla.Ludia to musia najskor prejst cez penaženku až potom posúdia či sa to dá piecť za pár eur.Bude to vééééélmi tažké a to sme len na začiatku.Mali bi sme porozmýšľať nad pevnou cenou od každej jednej babulky inak si budú myslieť že ked zavolajú druhej babe tak tá pojde materiál asi ukradnúť aby to mali lacnejšie.Pevné nervy.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Je to smutné a bohužiaľ je to tak.Nejdem tu víriť hladiny, ale viem, že určite sa nájdu také ,ktoré znížia cenu za zisk objednávky.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
to si zdvihla cenu o 1 euro za kilo, či konečnú cenu za celú tortu o 1 euro..nerozumiem celkom a babulky mohli by ste mi napísať názor, alebo poradiť, materiál na túto tortu http://www.tortyodmamy.sk/rozpravkove-postavicky/spongebob-19 stál zhruba 23 libier a celková váha torty bola 5,30, kolko by som mala pýtať konečnú cenu, alebo akú cenu by ste pýtali vy?...keď mi niektoré odpíšete napíšem potom cenu za kolko som ju dala, len by ma zaujímalo či som nedala vela alebo málo, ak budete také dobré, ďakujem
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Ano za kg.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
zjednotiť sa na cene pre všetky čo sem chodia je asi utópia.....ale tie čo si cenu počítajú štýlom - náklady na tortu x 2...či poniektorí - náklady x 3....tak tí asi nemajú veľmi hlavu v smútku....
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Ja zatial na zakazky peciem len zriedka, ale uz sa mi zacinaju kopit zaujemci. No je pravda, ze niektorym sa zda cena vysoka a potom uz nezavolaju, ale pod cenu nejdem, pretoze to robim po veceroch a vikendoch na ukor mojho volneho casu. Verim tomu, ze babenky, co sa tortickami zivia su mozno nutene spustat ceny, aby neprisli o zakaznikov, najma tu z vychodu z mensich miest, ale na druhej strane je nas tu urcite dost, ktore to robime len popri vlastnom zamestnani a o cas, ktory stravime v kuchyni, ukracujeme svoju rodinu. Tak preco si nenechat robotu zaplatit? Pozrite, ked pri torticke stravite napr. 8 hodin (ja ked modelujem tak niekedy aj 12) a cisty zarobok nebude ASPON 2 eura/hod - oplati sa to? Ved tolko dostane aj brigadnik pri vykladani tovaru v supermarkete. A spravit krasnu a originalnu tortu vyzaduje ovela viac zrucnosti, fantazie, trpezlivosti, zataze pre oci aj chrbat. Tak sa zienky nepodcenujme a naucme ludi, aby nasu pracu dokazali ocenit.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
ach jaj veru ten chrbát, ja tiež na zákazky zatiaľ nepečiem, mala som zatial jednu-moju prvú, ktorú som robila tento piatok a doteraz cítim chrbát, takže je to záťaž a tiež popri tom ešte chodiť do práce a stíhať sa starať o rodinu
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Prečo ste si všimli len cukor? Veď všetko išlo hore. Vlani som múku dokázala kúpiť aj za 28 centov, dnes je cena múky cca 40 centov. Tak prečo riešite len cukor? Maslo je kde? Včera som v L...i videla liptovské maslo tuším 2,19 eura. Veď to je zderstvo. V Nemecku je maslo za 0,99 centov a keď je v akcii tak ešte lacnejšie. A ich platy tú neporovnateľné s našími! A to nehovorím o vode, teple, elektrike, atď. Nie je to len cukor, to mi verte!
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
ach jaj...bude to tazke presvedcit zakaznikov
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
selenka
Veru treba prehodnotit,len keby sme tak mali rovnaky nazor vsetky !!! A brat od kg je blbost nikdy nie su rovnake ceny kazdej torty : kremy ,korpusy-navyse orechy kakaocoko, aky das potah : MMF, marcipan biely a farbeny, zdobenie-ake pomocky pouzijem, kolko casu mi trva zdobenie, vzdy je nejaky cenovy rozdiel...
nataly111 a ako si to ratas Ty ?
Mne by sa tiez pacilo keby som nemala tak rozdielnu cenovu konkurenciu a nedavali by to niektore cukrarky takmer zadarmo....
Pacilo by sa mi ak by sme mali nejaku dohodu medzi sebou ale to nie je podla mna mozne ani realne.....!!!!
Ja peciem malinko ale zato viem ako sa clovek natrapi ked chce torticku vymakat do posledneho detailu...
samozrejme su ludia ktorym staci ako vravi moj manzel aj "Čina" a su ludia kt.chcu mat znackovu kvalitu ....
tak nieco na tom asi bude, ked si ludia porovnavaju nase vytvory a ceny...jedna cukrarka v mojom okoli robi napr.auticko MCQueena tak ze ho iba vyreze a potiahne a detaly,dorabanie nic a mas problem spoznat ze je to McQueen ...a berie velkost A4 40Eur ...Ja ta ista velkost - 27Eur a to sa s nim piplem...
SAma znama mi navrhla 40E ked videla ako vyzera to moje,o nej potom nechcela ale tiez si neuvedomila ze by bolo rozumne dat aj viac....uz ked porovnavala.....ale ja som bola rada ze to tak navrhla... a mam poucenie!!!!
Mne z toho vyplyva len tolko ze kto chce vymakanu robotu a kvalitne suroviny nech si zaplati a kto nie tomu urobim len take nijake ked im to staci....aj ked to bolo proti mojim zasadam lebo je to moja praca a samej sa mi to nepaci robit take "nedorobky" .....ale nemam pracu tak asi budem brat aj to a zasady bokom...!!!!
NApr.ked som robila postel PowePuff tak sa vyjadrili ze "no tak 2-3hodinky roboty". No to som teda pozerala fakt , az mi bolo do
Ludia nechapu kolko je za tym miesenia , farbenia , modelovania , nervou , ceny za suroviny, casu a co vsetko musime zmaknut aby ta torta ako tak vyzerala....
Nikdy nam to nikto nezaplati ten zabity cas , nervy v kybli ubolene telo
Tak nech sa TI dari a veru prehodnocujem .....
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
adamira to nemyslis vazne, ze si toho McQueena robila tak lacno! Strasne podcenena praca. Pred Valentinom som pozerala tesco letak a mali tam take uplne obycajne valentinske torticky na styl piskota - ovocie - zele a cena bola cca 7-8 eur/kg. Tak nad cim vobec uvazujeme? Ked sa to zda zakaznikom vela, treba ich poslat do Te..a alebo Ka....u, nech si len pozru cenu jednej "marcipanovej ruzicky" alebo nech si skusia doma upiect a takto ozdobit tortu a potom nech skusia prehodnotit cenu, ktoru by za nu dali.
Moje posledne dve torty (fotoalbum a tu s tym mercedesom) som robila pre moju kamosku pre brata na 40-ku. Zhodou okolnosti par dni pred oslavou im zomrel otec, no napriek tomu ju nezrusili. No ja som si povedala, ze si vypytam len za material a energie. Zratala som si to, vyslo mi to okolo 40 eur, tak som jej aj povedala ze len za material a kolko. Ona mi dala 110 eur a ani sa nchcela so mnou bavit, ze som jej chcela dat aspon polovicu naspat. Povedala mi, ze si to zasluzim, lebo tie torty su nad jej ocakavania a ze vie ocenit dobre odvedenu pracu. Tak som mala potom trosku vycitky, kedze to je dobra kamoska a nechcela som na nej zarabat (lebo vacsinou pre znamych asi vsetky robievame lacnejsie torticky) ale potom som si povedala, ze ked mi je blizka kamoska ochotna zaplatit taku cenu, tak snad nebudem robit "zadarmo" pre mne neznamych zakaznikov.
Zienky, fakt by ste sa niektore mali nad sebou zamysliet a uvedomit si cenu a hodnotu svojej prace. Zivot je len jeden a cas je draha komodita.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
adamira, ja som ešte na zákazku nerobila....som tomu prepadla len v novembri minulého roku, ale ak to raz príde, tak neodmietnem....podla toho čo tu čítam, tak budem určite počítať suroviny /veď to nie je až tak veľa roboty/a x2 /cena práce,energie/....ak bude náročnejšia, tak aj x3./veď presedené práce pri kvietkoch a postavičkách tiež nie je zadara/....
....ale tvoje tortičky sú nádherné a ver tomu, že zapýtať si v tvojom prípade vôbec nie je hanba...
PS: počítať tortičku na kg je podľa mňa trošku hlúposť...niekde idú drahšie suroviny, niekde nie...taká 3D torta defakto nevyjde draho,pretože tam ide veľa punčoviny a potom je aj ťahšia, /teraz môžu niektoré namietať, že je s tým veľa roboty,...ale o čo menej práce má tá, čo robí napr. dvojposch. s piatimi orchideami...to že cukrárne dávajú na kilo, tak to tak je, pretože sa im to určite lepšie účtuje a oni si musia do kg torty započítavať aj iné náklady.......skúšala niektorá prepočítať tortu na dvakrát?...teda aj na kg aj na suroviny....bol tam veľký rozdiel?...najbližšie to asi vyskúšam....
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Ja si to vždy prepočítavam aj tak, aj tak. Veľká váha mi vždy výjde len keď tam dávam rum, lebo vtedy korpus nasiakne a je ťažký. Ale bez neho mi to skoro vždy výjde to isté, resp. veľmi podobné.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
ja si tiez myslim, ze by to malo vychadzat podobne (myslim prepocet cez suroviny a prepocet na kg) lebo ked si napr. pri nejakej konkretnej torte vypocitate cenu podla surovin, potom ju odvazite a k tomu si trebars stanovite kolko vam to takto vychadza za kilo (myslim uz aj po zaratani ceny prace a energii) tak potom uz to je jedno aku velku a tazku tortu robite, lebo v podstate pomer cukru-vajec-muky-masla... zostava zachovany, takze potom by som sa fakt orientovala podla kila. Len si musite stanovit tym prepoctom na zaciatok cenu za kilo.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Nanya skús Bi..., aspoň vo ZV majú po 26,81 na Sk...kr.cukor...
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Dievčatá,kľud, nepanikujme ! Ano ceny idú hore. Prerátame to všetko, len neŕvtajme jedna do druhej. Nerozoberajme koľko ide punčoviny a tak je tu nastolená otázka za suroviny. Prerátame si to podľa reálnych zdražovačiek.
Veď aj zákazníci chodia do obchodu.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Lienka100
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Ukľudnite sa žienky.... vidím, že celá debata sa znova zviezla na už 100x dookola rozoberaný problém okolo ceny za torty a zákusky...toto som tým svojím príspevkom nesledovala....
len som to, že cukor asi pôjde dosť hore nechcela nechať pre seba... a ak o tom niekto nevedel, má ešte možno čas si urobiť nejakú zásobu ak chce....
LEN TOĽKO SOM CHCELA, NIČ VIAC...
zbytočne sa riešia ceny, to je tu každý týždeň a vždy to isté....aj tak si to každá robíme individuálne podľa surovín,podľa toho ako si hodnotíme svoju prácu, v akom regione sme, akú konkurenciu máme okolo seba a podobne...
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
a odkial to mate ze bude cukor stat 1,50?
to je skoro rak tolko ako teraz stoji...
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
no ja som napr. bola dnes v Milk Agre na lacnejsie vajicka a tam maju praskovy cukor za 1,40 eur
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
fuha... ato v ktorom meste byvate?..... ja som si zatial nevsimla cukor ze by bol tak drahy.... len cokolada, muka... ostane som prehliadla
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
V Kosiciach. Ale to uz je fakt extremna cena, zatial inde (v supermarketoch) viem kupit aj za euro.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Ja som bola včera v Hypernove v KE a kúpila som tam pov. kr.cukor kg za 69 centov a pov. práš.cukor mali tam za 89 centov
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Ahoj ďievčence. Vraj pôjde hore s cenou kr. cukor. A asi to bude pravda. Dnes som si chcela kúpiť pár kíl a regále sú vymetené. Všade cedule, že tovar je vypredaný. Ak je pravda, že 1 kg bude stáť 1.5O€, tak asi budeme musieť prehodnotiť aj ceny zákuskov a tortičiek. Nechcem vytvoriť nejakú paniku, no kto môže asi by si mal kúpiť niečo do zásoby ak niečo ešte nájde.