Tvarohový rez so slaným karamelom.

Popis

Tvarohový zákusok s mandľami a slaným karamelom.

Tvarohový rez so slaným karamelom. - recept

Zhrnutie

Výnos
plech
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
30 minút
Celkový čas
1 hod

Ingrediencie

cesto:
350gramovhladká mouka
100gramovpráš. cukor
100gramovmaslo
1kuspráš. do pečiva
2kusyvajíčka celé
plnka:
1kilogramkrémový tvaroh
4kusyvajíčka celé
170gramovpráš. cukor
2kusyzlatý klas
1kusvanilín. cukru
400millilitrovšľahačka 33%
mandlové plátky
Slaný karamel :
100gramovkrýš. cukor
50gramovmaslo
60millilitrovšľahačka 33%
soľ

Inštrukcie

Múku s práškom do pečiva dobre preosejeme a premiešame .Pridáme ostatné suroviny na cesto a spracujeme na drobenku.Drobenku vysypeme na vymastený a múkou vysypaný plech ,dobre popritláčame.Plech som použila veľkosť 36x27cm.                                                                      Plnka :Tvaroh,práškový cukor,Zlatý klas,vajíčka dobre vymiešame.Pridáme vyšľahanú šľahačkovú smotanu s vanilínovým cukrom.Dobre premiešame.Plnku rozotrieme na drobenkový základ.Uhladíme povrch a husto posypeme plátkami mandlí.Upečieme.

Slaný karamel: v rajničke upálime na miernom plameni pri stálom miešaní cukor na karamel.Keď je karamel krásny zlatý pridáme maslo .Miešame kým sa maslo spojí s karamelom.Nakoniec vlejeme šľahačkovú smotanu ,miešame kým nieje karamel krásny hladký.Dochutíme soľou,každý podľa vlastnej chuti.Ja som pridala pol kávovej lyžičky.Keď zákusok vychladne polejeme vychladeným karamelom.Podávame vychladené s kopčekom šľahačky,alebo zmrzliny.

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

0
Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Komentáre

Vyzerá skvele TlieskamÁnoTlieskam

Takéto ja môžem!Vyplazený jazykTlieskamTlieskamTlieskam

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.