Banánová strieška

Pridal/a Kamila

Recept s foto postupom na tradičný nepečený zákusok v mojej verzii. Úsmev Vyskúšala som variant aj s dvoma sušienkami po obvode, aj s jednou.

Banánová strieška - recept
Výnos
Porcie
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
30 minút

Ingrediencie

2balíkyBeBe keksy
250gramovmascarpone
250gramovtvaroh
250millilitrovšľahačková smotana
2kusyžĺtok
1kusvanilkový cukor
1polievková lyžicamed
2kusybanány
100gramovhorká čokoláda

Inštrukcie

Smotanovo tvarohová náplň:

( Nepovinné, krém bude dobrý aj bez toho ) Mám rada žltka v kréme, vy túto časť môžete smelo vynechať. v Malom hrnci, ideálne vo vodnom kúpeli, alebo priamo na teple za rýchleho miešania uvaríme kašu zo žltok a cca 80 ml smotany na šľahanie. Hneď ako začne hustnúť dáme dole z tepla, preložíme do inej misky a necháme vychladnúť.

Mascarpone vyšľaháme s cca 90 ml smotany na šľahanie, vanilkovým cukrom a medom ( práš. cukrom) Začíname na nižších otáčkach, postupne zvyšujeme, pozor na prešľahanie. Do hustého krému na nižších otáčkach primiešame tvaroh a na záver už len ručne zľahka žltkovú kašu.

Plnenie:

Sušienky rozložíme na papier na pečenie v troch radoch na šírku. Rozotrieme na nich tenkú vrstvu krému, opatrne, tak aby nám ostali pokope. Na ne uložíme druhú vrstvu sušienok, môžete použiť aj kakaové.  Na ne rozotrieme hrubšiu vrstvu krému. Na stredné sušienky uložíme banány, ktoré oablíme náplňou a opatrne spolu s papierom, priklopíme bočné sušienky k banánom. Dáme stuhnúť do chladničky.

Ganache:

Zvyšnú smotanu na šľahanie zohrejeme do varu, zalejeme ňou kúsky čokoládyNecháme chvíľu postáť, premiešame a polejeme ňou koláčik. Opäť dáme stuhnúť do chladu, na pár hodín, aby zmäkli sušienky, stuhla náplň.

Čo je mascarpone, krém s mascarpone v tortách a zákuskoch

Banánová strieška - recept postup 1
Banánová strieška - recept postup 2
Banánová strieška - recept postup 3
Banánová strieška - recept postup 4
Banánová strieška - recept postup 5
Banánová strieška - recept postup 6
Banánová strieška - recept postup 7
Banánová strieška - recept postup 8
Banánová strieška - recept postup 9
Banánová strieška - recept postup 10

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (2 hlasy)

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.