Citrónové cupcakes

Popis

Chutné a efektné citrónové cupcakes.

Citrónové cupcakes - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

Cesto
4kusyvajcia
200gramovkryštálový cukor
300gramovpolohruba muka
150millilitrovbiely jogurt
100millilitrovolej
1balíkkypriaci prášok
  kôra a šťava z dvoch citrónov
krém
250millilitrovsmotana na šľahanie
400millilitrovbiely jogurt
150gramovcukor (alebo viac, podľa chuti)
1balíkželatínový stužovač
  potravinárske farby - gelovky

Inštrukcie

Cesto:

Vajcia s cukrom ušľaháme do peny, pridáme olej, jogurt, kôru z citrónov a prešľaháme. Múku zmiešame s kypriacim práškom a pridáme k vaječnej zmesi. Nakoniec zamiešame citrónovú šťavu. Košíky naplníme do 2/3 a pečieme na 180°C, cca 20 minút. Po vychladnutí ozdobíme krémom.

 

Krém:

Smotanu vyšľaháme dotuha, jogurt vymiešame s práškovým cukrom, pridáme stužovač pripravený podľa návodu a nakoniec vyšľahanú šľahačku. krém rozdelíme na tri časti, každú ofarbíme potravinárskymi farbami /gelovkami/, premiešame.

Každú farbu krému dáme zvlášť do jednorázového cukrárskeho vrecka na zdobenie, všetky tieto vrecká nastrihneme a spolu dáme do väčšieho pláteného cukrárskeho vrecka, na ktoré sme nasadili hviezdicovú špičku na zdobenie. Nastriekame na cupcake a necháme stuhnúť v chladničke.

Dobrú chuť!

 

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení
 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.