Makový cheesecake

Pridal/a Ako cukor sladká

Veľmi mám rada mak a makové koláče ale rovnako milujem cheesecake. A preto som sa rozhodla tieto dve veci spojiť dokopy a vznikol tento chutný makový cheesecake. Verím, že aj vám bude rovnako chutiť.

Makový cheesecake - recept
Výnos
Porcie
Čas prípravy
1 hod
Čas varenia / pečenia
30 minút
Celkový čas
1 hod, 30 minút

Ingrediencie

180gramovmaslové sušienky
80gramovmaslo
500gramovmascarpone
400gramovPhiladelphia syr
50gramovmletý mak
50gramovmak
150gramovpráškový cukor (ale nemusí byť, treba ochutnať krém)
3kusyvajce
1⁄2balíkcitrónová kôra
400gramovkyslá smotana
4polievkové lyžicepráškový cukor
4plátkyželatína
1⁄2kuscitrónová šťava

Inštrukcie

Sušienky si rozdrvíme, alebo rozmixujeme a zmiešame s roztopeným maslom. Natlačíme na dno tortovej formy s priemerom formy 24cm. Ktorú sme si predtým vystlali papierom na pečenie. (Najlepšie aj na boky)

Pripravíme si náplň. Je to veľmi jednoduché. Stačí len ručne metličkou zmiešať mascarpone, creame cheese, mak, cukor, vajcia a citrónovú koru. Vylejeme na sušienky a pečieme cca hodinu na 150°C. Po dopečení sa stred ešte môže triasť. Ale ten čas si odsledujte podľa svojej trúby nesmie začať hnednúť z vrchu. Po upečení nechávam cheesecake chladiť v rúre cez noc. Potom šup do chladničky a cca po 4 hodinách môžme robiť polevu

Dáme si napučať želatínu do vody. V druhej miske si zmiešame cukor so smotanou a citrónovou šťavou. Potom želatínu zahreje aby sa roztopila. Pridáme k nej 2 lyžice smotany, zamiešame a vylejeme k zvyšnej smotane. Tu poriadne rozmiešame a nalejeme na cheesecake a dáme zatuhnúť opäť do chladničky. Dozdobíme podľa chuti a môžme podávať. Želám Vám dobrú chut

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (3 hlasy)

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.