Hurá do nových výziev s časopisom Torty od mamy

Pomaly, ale isto nám na dvere klopú najkrajšie sviatky roka – Vianoce. Starý rok sa chystá zamávať nám na rozlúčku a ten Nový bude istotne zas plný výziev a nových možností. Nové výzvy a príležitosti čakajú aj na náš sladký magazín Torty od mamy. Každým rokom sa snažíme zlepšovať a prinášať vám overené klasiky, ale tiež novinky zo sveta pečenia. Inak tomu nebude ani v budúcom roku. Ale teraz si už poďme v rýchlosti predstaviť najnovšie zimné vydanie nášho časopisu. 

titulka casopisu Torty od mamy 4 22

Posledné tohtoročné číslo vám prináša množstvo nápadov, tipov a rád na vianočné, ale aj iné sviatočné pečenie. Rozhodne nesmú chýbať recepty na klasické suché pečivo, ako sú vanilkové či kokosové rožky, orechové alebo kokosové úle, sušienky s arómou škorice, či lahodné koláčiky s chuťou kakaa. K Vianociam už tradične patrí aj marcipán. V aktuálnom vydaní nájdete hneď niekoľko rôznych tipov na jeho použitie. Prinášame vám tiež recept na linecké pečivo a rokmi overené kokosky.

Nie, nie, nebojte sa. Nezabudli sme ani na medovníky. Snažili sme sa pre vás zhrnúť recepty od rôznych autorov, aby si každý prišiel na svoje. A výsledkom je, že u nás objavíte recepty na ihneď mäkké medovníčky, ale aj na tie, ktoré musia zopár týždňov postáť. Chýbať nebude ani 3D zdobenie, či skladanie tradičnej vianočnej chalúpky. 

A čo hovoríte na penové torty? Pavlovovej torta je každému dobre známa, rôzne obdoby tohto receptu máme v takmer každom čísle, ale skúšali ste už doma upiecť klasickú penovú tortu? Zuzka Leckéšiová vám ukáže ako na to. Chýbať nebudú ani overené recepty od Moniky Hodanovej, či brusnicová torta Lucie Ternóczkej.

Spolu s deťmi a Petrou Paulovou zas môžete vymodelovať narodeninovú líštičku. Martina Ďurčeková si pre zmenu pre vás pripravila modelovaného a maľovaného perníčka. 
Ale kráľovnou posledného vydania v tomto roku sú exkluzívne mousse dezerty. Tortičky a dezerty v tomto prevedení sú veľmi žiadané a často nám píšete do redakcie a prosíte o zverejnenie ďalšieho receptu. A aj práve preto sme si túto lahôdku nechali na záver roka, ako také malé poďakovanie od nás pre vás. 

Tak čo, našli ste si v tom niečo pre seba? Ak ešte váhate, nezabudnite, že už v utorok 21. novembra si náš sladký magazín Torty od mamy viete zakúpiť v novinových stánkoch, trafikách v obchodných centrách, hyper- a supermarketoch Tesco a Kaufland a tiež na pobočkách Slovenskej pošty. Prajeme príjemné listovanie a po upečení dobrú chuť.

Veronika Šulík, šéfredaktorka
 

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.