Šišky z Lidlu

Ahojte všetky šikovnice, už som prelistovala stránky, recepty, gugl ale nikde som to nenašla. Chcem Vás poprosiť, či náhodou niektorá z vás nerobila také šišky ako predávajú v Lidli. Ja šišky robievam, ba dokonca rôzne recepty som už robila, ale ani jedny neboli také ako sú tie. Môjmu synovi veľmi chutia a neviem prísť na to ako sú robené. Keďže sú dosť drahé, rada by som ich robila doma. Neviem či sú robené v špeciálnej rúre, alebo to cesto je robené iným spôsobom ako klasické, no neviem. Tak ma napadlo, že sa s vami poradím. Ďakujem vopred za každú radu.(cake)

Kategória: 

Keďže jednu krabicu od týchto šišiek mám doma, tak som si pozrela zloženie naspodku. Žiaľ, asi Ťa sklamem, tieto šišky sú vyrábané a zmrazované v Poľsku, na Slovensku sa pri izbovej teplote nechajú rozmraziť a predávajú sa ako "čerstvý" produkt Smútok . Okrem pšeničnej múky, soli, cukru, sušeného mlieka, rastlinného tuku, ovocnej zložky obsahuje kvantum činidiel, emulgátorov, škroby rôzneho druhu, arómu...Takže samá chémia Mlčím , ktorú v domácich podmienkach ani zďaleka nenapodobníš.

možno v nich bude aj posypová soľ PlačemPlačemPlačemPlačemChichocem saChichocem saChichocem sa

Práve som chcela napísať, že sú samá chémia, moja dcéra ich má hrozne rada, ale minule ako sme ich kúpili, tak mi 4 dni v sáčku vydržala a bola ako čerstvá, tak to nem dobre , už ich nekúpim, ale chutia fajn, ale nestojí to za to... ale na domáci recept som zvedavá!!!

presne také isté- super šišky pečú aj u nás v pekárni, ale recept netuším. A oni si "svoje recepty" asi nepustia.

skús pozrieť recept na donuty, pečú sa v rúre v špeciálnom plechu a určite mu budú tiež chutiť, našla som napr. toto http://www.mimibazar.sk/recepty.php?user=.... SlnkoSlnkoSlnko

aj môj syn ich má rád , rozmýšľala som nad nimi , lebo tiež nech upečiem doma akékoľvek tak nie sú také
podľa mňa sa tam používa nejaká sucha zmes / ako napr. na korpusy od Zeelandie čo som tam bola a videla , že kupujú niektoré pekárne / a to chutí inak , cesto je iné
chcela som to aj skúsiť , ale predávajú iba 20 či 25 kg balenia , ak si dobre pamatám / proste bolo to vreco /

Monika, Majka 22 nižšie píše, že to môže byť so Zelandie, možno by si bola tretia do partie, či? Stálo by to za to vyskúšať, či???(clap)(clap)(clap)

Slniečko ďakujem, asi to bude takto robené, len preložiť by sa zišlo, neviem anglicky, ale vidím, že sa pečú v rúre. (clap)(clap)(clap)

tu je recept z českej AM,ale na klasické šišky
http://dorty.artmama.cz/koblihy-0

Ďakujem Hanka,určite vyskúšam aj tvoj recept, len rozdiel je v tom, že tieto sajú olej, a tie z Lidlu sú na inom princípe pečené. (clap)(clap)(clap)

Známa má pekáreň a tiež vravela, že sa to robí zo zmesi zo Zeelandie - tak ak by sa niekto našiel, kto by to chcel, jedno vrece by som vzala a podelili by sme sa, lebo 25kg zjesť - uf to by asi dosť dlho trvalo Vyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazyk

Ahoj Majka, super nápad, ja by som sa určite podelila, nájdeme niekoho ? (clap)(clap)(clap)(clap)

Majka , ak sa teda rozhodneš, napíš mi mailom, budem rada.Nižšie sa kočky už hlásia.(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)(clap)

pridám sa .... ak môžem Hambím saHambím saHambím saHambím sa

ano,ja by som sa rada pridala,Majka22,daj mi prosím vediet e-mailom...díky

baby, ktorá to viete preložiť , lebo nerozumiem všetkému , skúste sa na to kuknúť....všetky čo neovládame tento jazyk vám veru ďakujeme.... Veľký úsmevSlnkoKvietok

dievčatá všetky šišky ktoré sa vyrábajú v pekárňach sa vyrábajú z hotovej zmesi - ktorá sa volá zmes na výrobu šišiek (nemôžem napísať presný názov a firmy ktoré to dodávajú.
hlavne z Rakúska (môj názor najkvalitnejšia), Nemeca atď. Predáva sa to v 15 - 25 kg vreciach a majú to dodávatelia surovín. Z takýchto surovín
sa to vyrába aj v obch. reťazcoch. Zmes je pomerne drahá a nie je možné takúto kúpiť v malom balení. ÚsmevÚsmevÚsmev

ja som bola dnes v Z...ii , povedali mi že donut nie je zo zmesi na šišky a oni túto zmes nemajú

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.