Hokaido dezert s chia

Popis

Zdravá strava a dezerty nejdú vždy dohromady. Keď si však viete správne nakombinovať vhodné suroviny, môžete mlsať bez výčitiek. Ja som si vymyslela dezert, ktorý sa dá pripraviť rýchlo a na viac dní dopredu.

Hokaido dezert s chia - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Čas prípravy
10 minút
Čas varenia / pečenia
10 minút
Celkový čas
20 minút

Ingrediencie

1kustekvica Hokaido
5decilitremlieka
5polievkové lyžicechia semiačka
1čajová lyžičkaškorice
1polievková lyžicamedu

Inštrukcie

Ako prvé som si tekvicu nakrájala na menšie kocky (spolu so šupkou) a dala som ju variť. Keď bola tekvica mäkká, rozmixovala som ju do hladka. Dochutiť si to viete na sladko, alebo slano. J,a som zvolila sladšiu variantu, a pridala som si škoricu a med. Takto pripravenú zmes som nechala bokom, aby vychladla. 

V druhej nádobe som si zmiešala mlieko a chia semiačka. Pomer neviem odhadnúť, vždy si to musím riediť, alebo zahusťovať :-) 

Keď už boli chia semiačka napuchnuté a konzistencia mi vyhovovala, začala som dávkovať túto zmes do pripravených nádobiek. Na vrch som pridávala tekvicové pyré, nádobu zatvorila a odložila do chladničky. 

Poznámky

Takýto dezert sa dá robiť s rôznymi obmenami, na vrch mliečneho základu môžete dať uvarenú a rozmixovanú zeleninu, ale aj ovocie. Zo zeleniny sa mi veľmi dobre osvedčila cvikľa, mrkva, zeler, ale aj cuketa (keď ju správne dochutíte). Ovocie sa hodí asi každé, pokiaľ odstránite šupku, ktorá sa ťažšie mixuje. 

Hokaido dezert s chia - recept postup 1

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení
 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.