Laskonky s kávovým krémom

Popis

Laskonky ktoré sa rozplývajú na jazyku s fantastickým kávovým krémom.

Laskonky s kávovým krémom - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

Laskonky
6kusybielka
300gramovkryštálový cukor
100gramovpraskový cukor
150gramovmleté orechy
krém
200gramovpraskový cukor
50millilitrovprecedenej uvarenej zrnkovej kávy
50millilitrovmlieko
20gramovhladka muka
250gramovmaslo

Inštrukcie

Bielky a kryštálový cukor šľaháme nad parou 15 minút. Potom odstavíme z pary a chvíľku necháme vychladnúť. Do vlažnej hmoty vsypeme ešte práškový cukor a mleté orechy.

Na plech vyložený mastným papierom alebo fóliou na pečenie položíme plastovú formu na laskonky. Orechové cesto pomocou lyžice natrieme do otvorov firmy a nakoniec stierkou vrch formy zarovnáme. Formu zľavy nadvihneme tak aby sa laskonky pomaly odlepovali z formy. Tak urobíme ďalšie laskonky až máme celý plech.

Laskonky vložíme do rúry na 130 st.C a pečieme 15 minút...potom teplotu znížime na 80 st.C a laskonky dopečieme pri pootvorených dvierkach na rúre ešte asi 20 minút. Keď sa dajú laskonky zobrať z plechu a sú na dolnej strane suché sú už hotové.

Po vychladnutí nastriekame krém na jednu laskonku a druhou ju spojíme. Necháme pri izbovej teplote asi 1-2 hodiny zmäknúť. Potom ich uložíme do plastovej dózy a dáme do chladničky prípadne zamrazíme a máme vždy pre návštevu ku kávičke.

Krém : z uvedeného množstva práškového cukru odoberieme 4 polievkové lyžice a dáme skaramelizovať pričom mierne otáčame kastrólikom ale vareškou nemiešame ! Keď je karamel hotový vlejeme do neho teplú prevarenú kávu a mlieko v ktorom sme rozmiešali múku. Uvaríme hustý krém a dáme vychladnúť. Potom vyšľaháme maslo so zvyšným práškovým cukrom a po lyžiciach pridávame kávový puding. Maslo aj puding musia mať rovnakú teplotu inak sa krém zrazí.

Laskonky s kávovým krémom - recept postup 1

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

0
Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (3 hlasy)

Komentáre

TlieskamTlieskamTlieskamten krém vyzerá byť fantastickýÁnoÁnoÁnoÁnoÁno

Vyzerajú a určite aj chutia báječne.

paradaTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskam

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.