Neviem aký korpus zvoliť

Ahojte baby!

 

potrebujem radu, ohľadne korpusu... nech robim čo robim moj stále nieje taký ako chcem :( buď je suchý alebo moc ťažký.. máte niekto recept na ľahučký, zamatový korpus ktorý bude aj šťavnatý?(nechcem ho potierat džemom) taký fakt overený :) ďakujem Vám. 

Kategória: 

Mam rovnaký problém , klasická piskota mi nechuti , je mi to suché a dosť sa mi hnusí keď to niektorí cukrári polievajú sirupovou vodou , keď spravím taký olejový korpus tak zas nema taký pekný tvar ako chcem , alebo je trosku tuhší .... proste recept na dokonalý korpus hľadám uz rok :D 

Dobrý deň, ja pár rokov už pečiem a používam stále rovnaký korpus, určite nie je suchý, podľa mňa je aj nadýchaný, veľa ľudí si ho pochvaľuje, a často vynechám aj džem, keď si zákazníci neprajú a  a veru aj mne aj samotný chutí, tak skúste:

6 vajec, keď sú vajíčka malé dám aj 8 ks, 250 g kryštálového cukru, 250g hladkej múky, 1 PDP, 1dcl oleja a 1dcl teplej vody...Žĺtka vymiešať s cukrom do peny, pridať olej, vodu a preosiatu múku s PDP a jemne primiešať sneh (ten mixujem s troškou soli, aby lepšie držal)..toto množstvo je určené na tortovú formu priemer 24cm...často robím čokoládový korpus, tam pridám 100g rozpustenej čokolády 52% k žĺtkom s cukrom, alebo kakaový či orechový, uberiem trochu múku a pridám kakao alebo orechy...korpus sa mi v rúre zvykne trošku vyduť, ale po upečení ho preklopím na mriežku a pritlačím a tým sa mi vyrovná, poprípade zrežem trošku vrch, aby bol krásne rovný...

a ja iný ani nerobím, len tento...ale to už je na Vás, či Vám bude vyhovovať...Úsmev

 

Dobre ďakujem pekne, určite ho vyskúšam budúci týždeň a dám Vám vedieť :) 

Ja zase nedám dopustiť na klasický piškótový korpus, tradičný recept koľko vajec, toľko lyžíc cukru a múky, obmieňam v rôznych verziách, časť múky občas aj všetku  nahradím orechami, makom, kakaom ...  Používam bezlepkovú, špaldovú múku .... a vôbec mi nepríde suchý. Veľa spraví aj spôsob pečenia, treba si to otestovať na svoje rúre, aby sa korpus nepresušil. Akurát do rolády sa mi osvedčilo dať o lyžicu cukru a múky viac.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.