Tvarohový cheesecake

Popis

Koláč je chutný a lahodný

Tvarohový cheesecake - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Čas prípravy
15 minút
Čas varenia / pečenia
45 minút
Celkový čas
1 hod

Ingrediencie

500gramovtvaroh jemný (tekutý)
100gramovhorká čokoláda
100gramovmliečna čokoláda
100gramovbiela čokoláda
80gramovpraskový cukor
250millilitrovsmotana na šľahanie
250gramovmascarpone
1balíkoreo (veľký)
 trochamaslo (na oreo)

Inštrukcie

Oreo rozmixujeme na jemno a pridáme k nemu rozpustené maslo (ak dáte 200 g oreo sušienok tak treba 60-80g masla). Na okrúhly plech (ja som mala 20cm priemer) dáme papier na pečenie a postláčame na spodok formy oreo zmes a necháme kus odležať. Zatiaľ si pripravíme zvyšok. 

Roztopíme si horkú, mliečnu aj bielu čokoládu zvlášť bez pridania tuku. Smotanu na šľahanie vyšlaháme, tvaroh s práškovým cukrom a mascarpone tiež vyšlaháme. Potom vyšlahanú smotanu zmiešame s tvarohovou zmesou a zmes rozdelíme na 3 rovnaké časti.

Do jednej pridáme horkú čokoládu, zmiešame a vylejeme do formy na oreovu zmes. Potom do druhej časti pridáme mliečnu čokoládu, vylejeme do formy a nakoniec do poslednej časti zmesi pridáme bielu čokoládu a vylejeme ju do formy.

Dáme koláč piecť pri 150°C cca 45 minút. Po upečení necháme vo forme vychladnúť a dáme do chladničky nech poriadne stuhne a nech sa schladí (ak necháte odležať v chladničke do druhého dňa tak bude lepší, lebo bude viac stuhnutý a lepšie sa bude rezať). Tak nech sa Vám darí ;)

Poznámky

Koláč som robila do okrúhlej otvárateľnej formy aby sa dalo po stuhnutí pekne otvoriť a narezať. Keď som to piekla, tak som pod formu dala jeden pekáč lebo maslo mi kus kvapkalo z formy.

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení
 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.