Ako urobiť Fault Line Cake? Dokonalá nedokonalosť

Čo je to Fault Line Cakes?

Fault line -  zlomová línia, je presne ten preklad, ktorý sa najviac hodí k pomenovaniu týchto tortičiek doslova so zlomovou, narušenou líniou, povrchom.

Fult line cakeAutorka: Mischell

Čím vyplniť Fault Line?

Fault Line Cakes sa už pomaly stávajú trendom a čoraz viac cukrárok sa začína zaujímať o možnosti vyhotovenia týchto skutočne nápaditých tortičiek. A veru, možnosti sú v takmer neobmedzené. Jediné, čo tieto tortičky spája, je prerušený povrch, najčastejšie v strede torty, a prerušená časť je vyplnená niečim iným, nápaditým. Môže to byť ovocie,

Torta so zlomomAutorka: Manu

 ... kvety, cukrárske posypy rôznych tvarov, farieb, dokonca to môžu byť sušienky, čokoládky...

fault line tortičkaAutorka: majana75

Fault Line Cakes sa často označujú ako prijateľnejšia verzia zdobenia torty ako geode cakes,

Torta so zlatými kamienkamiAutorka: Kadanka, Na tejto tortičke nájdete kombináciu obidvoch techník Úsmev

 ... pretože pri Fault Line nemusíme odkrojiť časť fantastickej torty a nahradiť ju krásnymi, ale nezjediteľnými dekoráciami. Pri fault line pracujeme len s krémom na povrchu torty, a tak naplnený korpus ostáva neporušený.Tieto torty už nepotrebujú bohaté zdobenie, pretože ich pravou ozdobou je práve narušený povrch po celom obvode.

Torta so zlomovou líniouAutorka: Cakes By Míša

Ako pripraviť Fault line cakes?

Postupov ako pripraviť Fault line cakes je hneď niekoľko.

  • Celú tortu môžeme natrieť hrubou vrstvou krému, do ktorej potom spravíme priehlbinku, ktorú budeme zdobiť, okraje priehlbiny po vychladnutí namaľujeme alebo nastriekajme farbou.
  • Ďalšia možnosť je tortičku natrieť krémom, zahladiť ju a poriadne vychladiť. Na vychladenú tortu sa nanesie krém presne v tej časti kde bude "trhlina", vďaka tomu že krém je mäkký, zachytí posyp, ktorý budeme na "trhlinu" sypať. Po ozdobení, nanesieme ďalší krém okolo trhliny a tým vznikne odskok. Po zatuhnutí krému nafarbíme okraje "trhliny".
  • Fault Line Cakes vyplnené väčším ovocím, keksmi, kvetmi, môže spraviť tak, že si upečieme dva priemerovo väčšie a jeden menší korpus. Na spodku bude veľký korpus, do stredu dáme menší a navrch dáme znova väčší priemer, položený na podložke.Tým nám vznikne v strede veľká prehlbina, ktorú môžeme vyplniť ozdobami. Boky spodného a horného korpusu potrieme krémom a ich okraje namaľujeme.

Torta so zlatou zlomovu líniouAutorka: mlssna Alena

Fotopostup na zdobenie Fault line tortičky nájdete aj v najnovšom čísle časopisu Torty od mamy

Časopis Torty od mamy 3 2019

Zdá sa vám to príliš zložité? Netreba mať zbytočný rešpekt, je to len prvý dojem. Nebojte sa Fault Line Cakes, dávajú totiž nespočetné možnosti zdobenia, pri ktorých už nie je nutné ďalšie zdobenie.

Spravte aj vy z trhliny a z "poškodenej" tortičky urobíte hit svojho cukrárskeho umenia!

Kategória: 

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.