Malinové pralinky

Popis

Dva druhy domácich malinových praliniek
Malinové pralinky - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Zdrojsčasti internet
Čas prípravy
1 hod, 30 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
1 hod, 30 minút

Ingrediencie

500 g malín (ja som mala mrazené),
1-2 pl kr. cukru
1 pl zlatého klasu
250-300 g mliečnej čokolády
100 ml šľahačkovej smotany
čokoláda na namáčanie

Inštrukcie

Maliny som rozmixovala (kto má mrazené, najprv nechať povoliť), prepasírovala cez husté sitko, aby tam neboli jadierka. Pridala som cukor a rozmiešala Zlatý klas a uvarila som si základnú hmotu a rozdelila na dve časti. Pralinky č 1 (tie v tmavej čokoláde s bielymi pásikmi): do horúcej základnej hmoty som dala polámanú mliečnu čokoládu, miešala až kým sa neroztopila a dala schladiť. Potom som lyžičkami tvarovala malé kôpky (odporúčam klásť na papier na pečenie) a opäť dala schladiť. Pokúsila som sa vyformovať guľky a tie namočiť do čokolády. Pralinky č. 2 (tie ružové): základnú malinovú hmotu som miešala až do vychladnutia. Vyšľahala som si šľahačku (môže sa pridať aj cukor alebo vanilkový cukor), pridala k malinovej hmote a zmiešala. Dala som to do silikónovej formičky na pralinky a stuhnúť (opäť do mraziaku). Keď to bolo už dosť tuhé, aby sa to dalo vybrať, namočila som to do čokolády. Pokiaľ máte tie originál formy, čo nám ukázali na stretku v PB (a aj tú čokoládu), odporúčam uľahčiť si prácu s nimi - a vtedy aj zachovať postup, aký nám ukázali.

Poznámky

[img_assist|nid=77146|title=|desc=|link=node|align=left|width=100|height=75]

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

0
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Komentáre

ďakujem za recepty, pralinky vyzerajú vynikajúco......(clap) TlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskam

.... a aj chutia vynikajúco, zvlažiť tie malinové..

evikum, vďaka za recepty, všetky pralinky boli výborné(clap) ÁnoTlieskamÁnoKvietokSlnkoKvietok

super recept,urcite vyskusam,len teraz neviem,ci mam plakat alebo sa tesit,ze tie bonbony nemam pod nosom na tanieri Úsmev Zhltla by som ich ako malinu Hambím saVyplazený jazyk Vyzeraju neskutocne lakavo Áno

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.