reklama

Farebná jeseň s časopisom Torty od mamy

Pridal/a Tortyodmamy.sk dňa 30. 08. 2023 - 13:29
Titulka jesenného čísla časopisu Torty od mamy 2023

Tortyodmamy.sk


reklama

Aj vy patríte k tým, ktorí sa z jesene tešia a srdiečko im poskočí pri každom kroku, keď zbadajú na stromoch záblesk oranžovej, červenej či hnedej? Tak práve pre vás bude v kuchyni ideálnym spoločníkom práve jesenné vydanie nášho sladkého magazínu. A hoci na titulke by ste oranžovú hľadali márne, točená černicová torta od Daniely Glöckner Švajdovej vás presvedčí o tom, že do tohto nádherného ročného obdobia sa krásne hodí aj fialová.

No ale teraz je už čas zoznámiť sa s najnovším vydaním nášho časopisu Torty od mamy podrobnejšie. Na čo sa môžete tešiť a čo vás neobíde vám prezradím práve v nasledujúcich riadkoch. 
Ako som už načrtla, hneď v úvode vám dych vyrazí prekrásna žiarivá oranžová. U Danky sme už tradične zvyknutí na mousse tortičky a ani tentoraz tomu nebude inak. Táto veľmi šikovná žienka si pre vás pripravila chuťovo zaujímavú mrkvovo-pomarančovú tortičku s jogurtovým moussom a orechovým základom. Ale, ak neholdujete exotickým chutiam, práve už spomínaná černicová točená, bude určite niečo pre vás. 

Dávno sme tu nemali návod na poctivé makrónky. Ich prípravou vás prevedie Dana Tuháčková. 
Podľa počtu jablkových receptov môžem kľudne povedať, že tejto jeseni bude kraľovať práve toto naše chutné jesenné ovocie. O tom vás na nasledujúcich stránkach presvedčí nielen Klaudia Sirovcová, ale už tradične aj naša skvelá autorka Monika Hodanová. A viete, čo sme tu dávno nemali? Recept na niečo kysnuté. Od Moniky sa nám podarilo zohnať aj recept na kysnutý orechový závin. Mňam.

A hoci náš web Tortyodmamy.sk praská s receptami vo švíkoch, tie z časopisu by ste tam hľadali len márne. A ak už by ste mali toľké šťastie, išlo by viac-menej o náhodu. Preto neváhajte a náš sladký magazín si hneď po vyjdení z tlačiarne ešte horúci kúpte. Aby vám nič neušlo, môžete si ho kľudne aj predplatiť. Na ďalších stránkach natrafíte ešte na detské torty s mangom, jahodami, gaštanmi či čokoládou, ale i karamelom a hruškami. V tomto čísle sme si pre vás v spolupráci s našimi šikovnými cukrárkami pripravili aj modelované, tzv. 3D torty. Ivetka Košíková vás oboznámi s výrobou školskej sovy či „živej“ basketbalky. Renáta Zipperová vám zas predstaví svoj svet tenisu. 

A aby som nezabudla, boli sme sa tiež pozrieť na súťaži v pečení medovníkov. Už ste nejaký medovník upiekli? Ako dopadol? Ak máte v pláne ešte len sa do ich výroby pustiť, nechajte sa inšpirovať niektorou zo súťažiacich.

Jesenné vydanie časopisu Torty od mamy si môžete zakúpiť od utorka 5. septembra 2023:

 Veronika Šulík, šéfredaktorka


reklama

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama

Časopis Torty od mamy

letné číslo Torty od mamy 2023

reklama
reklama
reklama