Mandarínková torta Kilimandžáro

Pridal/a melisa

Recept som našla na jednej stránke a tak som ho vyskúšala. A tu je výsledok.

Mandarínková torta Kilimandžáro - recept
Výnos
Porcie
Čas prípravy
1 hod, 30 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
1 hod, 30 minút

Ingrediencie

5kusyvajcia
180gramovprask.cukor
100gramovpolohr.múka
30gramovsolamyl
30gramovkakao
50gramovmaslo
2čajové lyžičkyprášok do peč.
 štipkasoľ
500gramovjemny tvaroh
2balíkyvanilk.cukor
200millilitrovšľahačk.smotana
80gramovcukor práškový
1balíkstužovač šľahačky
20gramovželatina v prášku
100millilitrovvoda
2plechovkymandarínkový kompót

Inštrukcie

Korpus:

v miske zmiešame sypké suroviny: múku, prášok do pečiva, kakao, solamyl. Žĺtky, cukor, maslo vymiešame do penista, pridáme zmiešané sypké suroviny. Bielky vyšľaháme so štipkou soli do peny a jemne primiešame k žĺtkovej zmesi. Vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej tortovej formy a upečieme. /forma - priemer 24 cm/ Necháme vychladnúť.

Želatínu namočíme do 100 ml vody, necháme postáť 10 minút. Potom ju zahrejeme, aby bola vlažná a rozpustíme. Mandarínky /2 plechovky po 314 ml/ scedíme a šťavu odložíme. Budeme v nej namáčať korpus. 2/3 mandarínok dáme do tvarohu a 1/3 odložíme na povrch.

Tvaroh vymiešame s práškovým a vanilkovým cukrom. Šľahačkovú smotanu vyšľaháme so stužovačom do tuha. Mandarínky zamiešame do tvarohu, pridáme vyšľahanú šľahačku a rozpustenú želatínu. Všetko spolu zmiešame. Zmes vylejeme do misy, vyloženej potravinárskou fóliou a dáme stuhnúť do chladničky /misa - priemer 23 cm/.

Korpus prekrojíme priečne na polovicu. Spodnú časť položíme na podnos, pokvapkáme odloženou mandarínkovou šťavou. Vyklopíme stuhnutú tvarohovú zmes a uložíme 1/3 mandarínok. Vrchnú časť rozdelíme na 16 častí. Trojuholníčky namáčame v mandarínkovej šťave a jemne pritlačame k tvarohovej zmesi vždy oproti sebe. Hotovú tortu jemne poprášime práškovým cukrom a podávame.

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.