farbenie RDI a K2 práškovými farbami

Ahojte, znovu sa na Vás obraciam, či by mi nevedel niekto poradiť, lebo potrebujem zafarbiť /miešam RDI a K2/ hmotu na žlto - z rozprávky Kráska a zviera, kráska má také žlté šaty. Gelovkou sa mi to moc nepáči nieje taká jasná, a keď je jej už veľa, tak je taká skôr do oranžova. Ale prášková obyčajná žltá viem, že je jasnejšia, len neviem, či sa ňou dajú zafarbiť aj tieto hmoty a ako. Rozpustiť vo vode a zmiesiť? Nezredne mi hmota? Alebo v alkohole? Bojím sa, že mi ostatnú také škaredé bodky v hmote. Ďakujem.(heart)

Kategória: 

Podkategória: 

Ahoj Katka, ja farbím tieto hmoty na žlto len práškovými farbami a to tak, že si do štamprdlíka Chichocem sa dám trošičku vody a keď vsypávam farbu, tak hneď miešam štetcom aby sa mi tam nenarobili hrudky, rozmiešam a už len pomalinky pridávam do hmoty, hmota ti veľmi nezredne, je to máličko vody čo na to potrebuješ a keby sa ti to aj zdalo trošku redšie, pridaj trochu solamylu a zahustí sa ti to, ale myslím že to ani nebude potreba. Dúfam že som trošku pomohla a prajem veľa zdaru pri tortičkách Mrkám

Ja ich rozpúšťam v aróme. Podľa množstva hmoty kvapku až lyžičku, plus farba a vmiesim.

No jasne, že ste mi pomohli, už som zvrzala krém, tak aspoň hmota nech výjde. Ďakujem.;-) Zlomené srdce

presne toto som robila včera Úsmev , farbila som white icing práškovými farbami. Rozdrvila som ich v mlynčeku na kávu, takže zostal len prach. Ten som rozpúšťala v alkohole (tentoraz v rume) a farbila som hmotu. Ke´d som dala rumu fakt len trošičku, vznikla taká hustá kašička, skoro ako gélovka. Farbilo sa tým veľmi dobre.

No mlynček na kávu nemám, ale skúsim to martuska rozdrviť na lyžičke ako tabletku. Idem na to, vďaka za tip.;-)

ja mam gelovku, ktora sa vola MELON a ta je krasne jasne zlta. Robila som z nej sanitku ÚsmevÚsmevÚsmevÚsmev

Ďakujem Vám všetkým za rady. Kovka super vedieť do budúcna. Tak som rozdrvila práškovú na lyžičke a pridala som kvapku alkoholu, a vyšla mi krásne jasná žltá. Ďakujem.:-* Zlomené srdceKvietokSlnko

Dobrý! Chcela by som sa spýtať od skúsenejších, či sa hotový marcipán môže zmraziť na dlhšiu dobu? napr. 2-3 týždne?(myslím tým to, že ešte nie je sním obalená torta)Ďakujem za odpoveď!

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.