Čokoládové orechy - recept.

Popis

Čokoládová polovička+orechová polovička, spojená krémom

Čokoládové orechy - recept. - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
ZdrojJe to veľmi dávno čo som ho odpísala z časopisu...
Čas prípravy
4 hod
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
4 hod

Ingrediencie

na cesto: 165g hera, 250g múka hladká špeciál,
80 g práškový cukor, 1/2 bal. vanilínový cukor, 1/2 Čl škorice,
80 g mleté orechy, 1-2 ks žĺtka a 1/2 kôra z citróna, štipka soli
Čokoládová polovička: 125 g cera, 150 g práškový cukor,
1/2 bal. bb puding (čokol. puding), 45 g kakaa, 80 g mleté orechy
150 g čokolády na varenie, 55 g cera
na plnku: 2 ks vajíčka, 170 g hera, 1 bal. vanilínový cukor,
130 g kryštálový cukor, 1/2 šťáva z citróna

Inštrukcie

Priprava orechového cesta:

Múku, práškový cukor, vanilínový cukor, mletú škoricu a štipku soli zmiešame. Pridáme Heru (izbovej teploty)a dobre rozmrvíme. Ďalej kôru z citróna, orechy a nakoniec žĺtka. Dobre zapracujeme, cesto má byť celistvé, mierne vláčne, nedrobivé. Zabalíme do mikroténového sáčka a odložíme do chladničky na cca 1 1/2 hod.

Formičky pred plneným položím na 1/2 hodinu do chladu.

Cesto si rozdelí na 4 diely, urobím valček a narežem si z neho kúsky, ktoré vtláčam do formičky tak, aby v strede bola priehlbinka. Zbytočné okolo orežem. Keď pracujem s cestom, nechám si na stole len jeden valček, ostatné sú v chladničke. Cesto sa pečením ešte nadvihne. Pečieme pri teplote 155°C horkovzdušná rúra, cca 8 min., potom pri 145°C cca 17 minút. Upečené orechy vyklepujeme hneď na pracovnú dosku. Po vychladnutí odložíme do hermeticky uzavierateľnej (keramickej, plechovej...)krabice.

Čokoládové polovičky:

1. 150g várovu čokoládu s 55 g Cerou nechám nad parou sa rozpustiť.

2. V kastróle pri miernej teplote nechám rozpustiť 125 g Cery, odstavím zo sporáka. V miske zmiešam práškový cukor, BB puding, kakao a orechy, nasypem do Cery a dobre zamiešame. Táto hmota po chvíli začne tvrdnúť a nedá sa potom rozpustiť. Takže s ňou pracujeme hneď. Do orechových formičiek dám najprv za čajovu lyžičku rozpustenej čokol. polevy a doplním čokoládovou zmesou. Dáme stuhnúť do chladu (ja to strčím do mrazáku pred vyklepnutím na cca 10 minút)a potom vyklepujeme formičky na pracovnú dosku. Uložíme do chladu, kým ich nebudeme potrebovať.

Krém:

Celé vajíčka s cukrom, vanil. cukrom šľaháme po cca 10 min. potom dám nad paru a šľaháme ešte cca 20 min. Necháme cca 25 min. vychladnúť. Potom ho dám do robota spolu s Herou a citrónovou šťavou šľahať cca 25 min. Odložím do chladničky.

Orechové polovičky natrieme krémom a spájame s čokoládovou polovičkou. Ukladáme do uzavierateľnej krabice.

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Komentáre

robievam orechy, ale inaksie. tieto su zaujimavejsie skusim dik ..

Áno

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.