Ako pracovať s airbrushom

Prosím Vás chcem sa opýtať či sa farby do airbrusha nejako riedia alebo sa tam dávajú priamo? Nikdy som ešte s tým nepracovala a bola by som rada keby sa našla nejaká dobrá dušička čo by mi s tým pomohla. Ďakujem Hambím sa

Kategória: 

Farby treba take, ktoré sú určené do airbrushu a tie sa neriedia

farby sa dávajú také čo sú priamo do airbrushu, niekto však aj tekuté husté dáva a riedi alebo aj práškkovú akú potrebuje zriedi troškou alkoholu, ak treba farby si namiešaš dopredu v nejakom maličkom poháriku - štamprlíku alebo mini flaške a budeš mať do budúcna.

podstatné je po použitý riadne prepláchnuť hneď aby sa ti to tam nezaschlo

Záleží aj od toho, akú máš pištoľ. Ja mám s úzkou špičkou, neviem použiť ani perleťové farby pre airbrush, okrem zlatej. Aj s bielou musím opatrne, je hustá.  Keď som bola na kurze,lektorka zdôrazňovala, že používať len farby do airbrushu určené. Nie sú lacné, ale vydržia dlho. 

 

Ja som tiež začiatočník, ale farby som kúpila originál do airbrushu, čistím i riedim bielym alkoholom, aby som prípadne neupchala trysku.  Je pravda, že farby použiješ málo a dlho vydržia.

Ďakujem zajtra idem na to

ja uz niekolko rokov pouzivam iba gelove farby rozriedene bielym alkoholom, viem si urobit odtien aky potrebujem, pistol hned po sriekani dokladne ocistim, nikdy som nemala nejake problemy okrem perletovych farieb aj urcenych do airbrushu- tie mi upchavali trisku.

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.