reklama
 
reklama

Šuhajdy orechové a karamelové

Pridal/a Sandra Hvilová

Orechové a karamelové šuhajdy

Šuhajdy orechové a karamelové - recept
Výnos
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

4balíkymliečna čokoláda
100gramovkokosový olej
150gramovmleté orechy
200gramovkryštálový cukor
100mililitrovmlieko
100gramovmaslo
1kusSalko karamelové
100gramovmaslo

Inštrukcie

Čokoládu si rozpustime nad parou. K rozpustenej čokoláde pridame 100g kokosoveho oleja. Keď sa olej rozpustí 2 cajove lyžičky cokolady dáme do kosickov. Dáme stuhnut do mraznicky.

orechova plnka: 150g mletých orechov spolu s 200g kryst.cukrom a 100ml mlieka spolu zmiešame v hrnci  a privedieme do varu. Po odstavení pridame 100g masla a miesame kým sa nám všetko spolu nespojí. Podľa chuti po vychladnutí možme pridať rum.

Karamelova plnka: karamelove salko si dáme zohriať do hrnca a pridame k nemu 100g masla. Miesame kým sa nám všetko nespojí. Plnku nechame vychladnúť.

Do stuhnutých kosickov si dáme plnku a dáme znova stuhnut na chvíľu do chladničky. Na Stuhnuté  kosicky s plnkou dáme 2cajove lyžičky alebo podľa potreby čokoládu , ktorú znova dáme stuhnut do chladničky. 

Šuhajdy orechové a karamelové - recept postup 1

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)
reklama

Sezónne recepty

reklama
 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.