Nutelové rezy

Pridal/a buba_piskotka

Trochu pracnejší zákusok, ale všetkým chutil. :) Je mi jasné, že výživový poradca by nás asi nepochválil, ale občas treba zhrešiť:)

Nutelové rezy - recept
Výnos
plech
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

Inštrukcie

 

Cesto: 5 vajec, 5 PL kryštálového cukru, 5 PL polohrubej múky, ½ prášku do pečiva, trošku oleja, 2 PL kakaa

Plnka: 6 dcl mlieka, 2 Zlaté klasy, 200 g Nutely, 18 dkg kryštálového cukru, 15 dkg masla

Šľahačka: 4 PL kryštálového cukru, 2 dcl mlieka, 2 práškové šľahačky

BB keksy

Postup:

Deň vopred si pripravíme základ na karamelovú šľahačku. Zo 4 PL kryštálového cukru pripravíme karamel, ktorý zalejeme horúcim mliekom a varíme kým sa karamel nerozpustí. Zmes necháme vychladnúť a odložíme do chladničky. Na druhý deň pridáme do studenej karamelovej zmesi 2 práškové šľahačky a vyšľaháme do hustej konzistencie.

Cesto pripravíme z piatich bielkov, ktoré vyšľaháme na tuhý sneh, pridáme cukor, žĺtky, kakao, olej a nakoniec zľahka vmiešame múku s práškom do pečiva. Pečieme na 180 st.

Z mlieka cukru a Zlatého klasu uvaríme puding. Do ešte horúceho pudingu vmiešame Nutelu a necháme vychladnúť. Do studeného pudingu s Nutelou vmiešame maslo.

Na upečené cesto natrieme polovicu plnky, na ňu poukladáme BB keksy, tie natrieme druhú polovicu plnky, na záver potrieme šľahačkou. Hotový koláč posypeme postrúhanou čokoládou.

 

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.