Banánová strieška


Popis

Recept s foto postupom na tradičný nepečený zákusok v mojej verzii. ;)

Čas prípravy: 30 minút

Ingrediencie

2balíkyBB (obdobných) keksov
250gramovmascarpone
250gramovTvaroh
250millilitrovsmotany na šľahanie
2kusyžltka (nepovinné)
1kusvanilkový cukor
1polievková lyžicamed (práškový cukor)
2kusybanány
100gramovhorkej čokolády

Inštrukcie

Smotanovo tvarohová náplň:

Mám rada žltka v kréme, vy túto časť môžete smelo vynechať. v Malom hrnci, ideálne vo vodnom kúpeli, alebo priamo na teple za rýchleho miešania uvaríme kašu zo žltok a cca 80 ml smotany na šľahanie. Hneď ako začne hustnúť dáme dole z tepla, preložíme do inej misky a necháme vychladnúť.

Mascarpone vyšľaháme s cca 90 ml smotany na šľahanie, vanilkovým cukrom a medom ( práš. cukrom) Začíname na nižších otáčkach, postupne zvyšujeme, pozor na prešľahanie. Do hustého krému na nižších otáčkach primiešame tvaroh a na záver už len ručne zľahka žltkovú kašu.

Plnenie:

Sušienky rozložíme na papier na pečenie v troch radoch na šírku. Rozotrieme na nich tenkú vrstvu krému, opatrne, tak aby nám ostali pokope. Na ne uložíme druhú vrstvu sušienok, môžete použiť aj kakaové.  Na ne rozotrieme hrubšiu vrstvu krému. Na stredné sušienky uložíme banány. opatrne spolu s papierom, priklopíme bočné sušienky k banánom. Dáme stuhnúť do chladničky.

Ganache:

Smotanu na šľahanie zohrejeme do varu, zalejeme ňou kúsky čokoládyNecháme chvíľu postáť, premiešame a polejeme ňou koláčik. Opäť dáme stuhnúť do chladu, na pár hodín, aby zmäkli sušienky, stuhla náplň.

Čo je mascarpone, krém s mascarpone v tortách a zákuskoch

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení