Snehové pečivo s čokoládovou plnkou


Popis

Objavila som jednoduchý recept na fantastické pusinky, ktoré sa konečne podarili. Pri experimentovaní s eclair mi ostali štyri bielky, tak som pokračovala vo variáciach na snehové pečivo. Úsmev Ružová pusinkám pristane a plnené čokoládou, božská kombinácia. Hambím sa Je veľa rôznych postupov na prípravu snehového pečiva, mne sa osvedčilo, rozpustenie cukru v bielkach vo vodnom kúpeli, a potom šľahanie v robote.

Čas prípravy: 20 minútČas varenia / pečenia: 1 1⁄12 hoursCelkový čas: 1 5⁄12 hours

Ingrediencie

Pusinky
4kusybielka
250gramovkrupicový cukor
Čokoládová náplň - ganache
100gramovhorkej čokolády
100milligramovsmotany na šľahanie

Inštrukcie

Pusinky:

Ingrediencie som uviedla orientačne, riadila som sa pomerom objemu. Cukru som použila dvojnásobok objemu bielok. 

Bielka s cukrom miešame (nešľaháme) v miske vo vodnom kúpeli do rozpustenia cukru. Potom teplú hmotu prelejeme do šľahacej misy. Chvíľu šľaháme na nižších otáčkach, potom na maximálných cca 10 minút, kým nemáme tuhý sneh. V závere môžeme pridať pár kvapiek potravinárskej gelovej farby a krátko prešľaháme. Sneh môžeme rozdeliť do viac misiek a časť zafarbiť na tmavšie.

Sneh preložíme do zdobiaceho vrecka s ozdobným nadstavcom a robíme kruhy na plech vystlaný papierom na pečenie. Ešte mi chýba zručnosť. Úsmev

Pečivo sušíme cca 65 minút pri teplote cca 110°C, potom  ho necháme ešte chvíľu vo vypnutej pootvorenej rúre. Pusinky som sušila na dvakrát, sneh to čakanie v pohode zvládol. Rúru počas pečenia neotvárajte. Ak by ste robili vyššie pečivo, môžete čas natiahnúť na 75 minút, treba sa riadiť aj skúsenosťou so svojou rúrou.

Ganache

Smotanu zohrejeme do varu, zalejeme ňou nalámanú čokoládu, necháme chvíľu postáť, potom dôkladne premiešame. Dáme chvíľu stuhnúť do chladničky.

Iná čokoládová náplň 

Ak použijete celé vajíčka, zo žltkov môžete spraviť čokoládový krém. Žltka s práškovým cukrom cca 100g ? šľaháme nad parou do zhustnutia, primiešame cca 2Pl kaka. Necháme vychladnúť a primiešame k vyšľahanému maslu cca 100 g? Ja som zvykla robiť od oka. Bozkávam

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (5 hlasy)