Tiramisu roláda


Recept s fotopostupom na lahodný zákusok inšpirovaný chuťou Tiramisu. Je to naša obľúbená kombinácia, ktorú zvládne aj dcéra s histaminovou intoleranciou. Úsmev

Čas prípravy: 20 minútČas varenia / pečenia: 15 minútCelkový čas: 35 minút

Ingrediencie

Korpus
6kusyvajec
6polievkové lyžicepolohrubej múky (moja bola bezlepková, môže aj špaldová)
8polievkové lyžicetrstinový (kryštálový) cukor
1kusvanilkový cukor
60gramovmasla
Náplň
250gramovmascarpone
250millilitrovšľahačková smotana (postačí aj 180ml)
1kusvanilkový cukor
1polievková lyžicapraskový cukor
Dokončenie
1čajová lyžičkakáva
100millilitrovvody
1polievková lyžicaamareto (ja som nedávala)

Inštrukcie

Korpus:

Maslo roztopíme  a necháme vychladnúť. Žĺtka vymiešame s polovicou cukru do svetlej peny a primiešam k hmote múku. Bielka vyšľaháme so zvyšným cukrom do tuhého snehu, môžeme na začiatku pridať 1čl octu, alebo citrónovej šťavy aby sneh lepšie držal tvar. Do žĺtkovej hmoty, pridáme časť snehu, rozmiešame zľahka ručne a postupne primiešame zľahka vyšný sneh. V roztopenému maslu vo väčšej miske primiešame časť hmoty na korpus, a potom k tomu primiešame zvyšnú hmotu.

Korpus pečieme na plechu vystlanom papierom na pečenie pri teplote cca 180°C cca 15 minút, alebo podľa skúsenosti so svojou rúrou. Z upečeného korpusu, ešte horúceho, dáme dole papier na pečenie a spolu s týmto papierom roládu hneď zrolujeme. Ak sa vám podarí okraje korpusu viac vysušit, tak ako mne, pred zrolovaním ich orežte. Zrolovaný korpus necháme vychladnúť.

Krém:

Mascaropne spolu so šľahačkou a cukrom vyšľaháme do tuhého krému, pozor však na prešľahanie.

Plnenie:

Vychladnutý korpus rozbalíme, pokvapkáme vychladenou kávou, do ktorej môžete pridať mandľový likér ak máte radi a máte ho doma. Úsmev na korpus rozotrieme krém, zrolujeme. Roládu posypeme kakaom, alebo práškovým cukrom a dáme stuhnúť do chladničky. Inak milujem mascarpone, krém vďaka nemu drzí tvar aj bez chladenia.

Čo je mascarpone, krém s mascarpone v tortách a zákuskoch

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení