Moje punčové rezy


Recept s fotopostupom na veľmi obľúbené punčové rezy, ktoré pečiem podľa tohoto receptu asi 10 rokov

Zdroj: pôvodný recept je z prílohy časopisu Rebeca asi spred 10 rokov, ktorý som si postupne trocha upravila.

Ingrediencie

11kusyvajce
440gramovpolohruba výberová muka plus kypriaci
440gramovkryštálový cukor
marhuľový džem (fľaša 260 gr)
3decilitrehustý malinový sirup
1deciliterrum
2kusypunčová poleva dr.Oetker
11polievkové lyžicevriaca voda

Inštrukcie

1. Upečiem si 2 tenké svetlé piškóty : 6 vajec + 240 gr kryštálový cukor + 240 gr polohrubá výberová múka + 6 Pl vriaca voda : rýchlo si prešľahám  žĺtka s vriacou vodou /pridávam postupne po 2 Pl/ ihneď pridám polovicu kryštálový cukor a vyšľahám do hustej masy. Z bielkov a druhej polovice kryštálového cukru vyšľahám sneh a striedavo s múkou + práškom do pečiva pridám do žĺtkovej masy. Cesto rozdelím do 2 plechov vystlaných papierom na pečenie a dám upiecť. / môžeme si upiecť aj jednotlivo 2 korpusy , každý z 3 vajec/

2. Tak isto si pripravím cesto z 5 vajec + 5 Pl vriaca voda + 200 gr kryštálový cukor + 200 gr polohrubá výberová múka + prášok do pečiva. Cesto si rozdelím do 3 misiek: 1 ostane žltá, do 2 pridám kakao a do  3 pridám pár kvapiek červenej potravinárskej farby. Cesto potom ukladám striedavo lyžicou na plech vystlaný papierom na pečenie, zarovnám a dám upiecť.

Upečené piškóty nechávam na papieri na pečenie a nechám vychladnúť.

3. Pripravím si sirup: prevarím 2 dcl vody s 1 Pl kryštálového cukru, po vychladnutí pridám 3 dcl malinový sirup a 1 dcl rum.

4. Sirupom si potriem trocha štetcom 1 tenké žlté piškótové cesto / robím to len pre krásu/.

5. Trojfarebné cesto si z vrchnej strany popichám trocha vidličkou, rovnomerne pokropím sirupom, potriem marhuľovým džemom a preklopím na 1 žlté cesto. Stiahnem papier. Z druhej strany takisto popichám trocha vidličkou, rovnomerne pokropím sirupom / na hnedé časti treba dať troška viacej, lebo kakaové cesto je troška hutnejšie/, natriem marhuľovým džemom.

6. 2 tenké žlté piškótové cesto tiež trochu štetcom potriem sirupom a preklopím navrch na 3-farebné cesto. Stiahnem papier na pečenie a dám navrch potr. fóliu.

7. Na pár hodín zaťažím.

8. Pripravím si punčovú polevu dr. Oetker podľa návodu na obale a pridám 2 - 3 kvapky tekuté červené potravinárske farbivo, lebo poleva je veľmi svetlá a trošku sýtejšia sa mi páči viac.

9. Keď prvá vrstva polevy trocha uschne, pripravím si 2 polevu dr. Oetker podľa návodu, aj tu pridám 2-3 kvapky tekutej červenej farby  a pár kvapiek oleja, aby sa pekne leskla. Natriem na prvú vrstvu.

10. Keď poleva trocha uschne, popíšem celý povrch čokoládou, nechám poriadne zatuhnúť, orežem okraje a pokrájam zákusok na porcie a môžeme maškrtiťVyplazený jazyk

Dobré rady na záver :

Pri polievaní trojfarebného korpusu  treba dať pozor, aby nebol suchý, ale ani veľmi premočený, niekedy sa mi z množstva pripraveného sirupu aj zvýši, ak je korpus nižší, ja som tiež na tú správnu mieru neprišla hneď, ale až keď som zákusok piekla častejšie. 

Pri pečení korpusov, ak sú žĺtky veľmi bledé, pridám do žltého cesta pri príprave troška žltej potravinárskej farby.

Korpusy pečiem na plechu 38 x 24 cm, zákusky krájam na veľkosť 6 x 2,5 cm.

,Na polevu používam punčovú dr. Oetker, ale kto chce, môže si pripraviť aj svoju osvedčenú.

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (4 hlasy)