Najlepšia Pavlova torta - jednoduchý fotorecept


Pozrite si jednoduchý fotorecept na Pavlovu tortu. Pozor na najčastejšie chyby pri pečení Pavlovej torty, ktorým by ste sa mali vyhnúť.

Čas prípravy: 20 minútČas varenia / pečenia: 40 minútCelkový čas: 1 hod

Ingrediencie

4kusybielka
1šálkakrupicový cukor
2čajové lyžičkyoctu
1polievková lyžicakukuričného škrobu (gustin alebo zlatý klas)
Náplň
250millilitrovslahackovej smotany
1polievková lyžicapraskový cukor
300gramovovocie - maliny, čučoriedky, jahody

Inštrukcie

Recept na poschodovú Pavlovu tortu. Môj prvý pokus dopadol celkom fajn, bola božská. Úsmev

Bielky vyšľaháme na tuhý sneh, postupne prišľaháme po lyžiciach cukor. Sneh šľaháme kým sa cukor úplne rozpustí, trvalo mi to celkom dlho. Na nižších otáčkach primiešame ocot a na záver zľahka kukuričný škrob.

Na papier na pečenie si nakreslíme dva kruhy, tak aby bola medzi nimi dostatočná vzdialenosť. Ak máte teplozvdušnú rúru môžete piecť dva korpusy naraz, každý na samostatnom plechu.

Podľa predkreslených kruhov  lyžicou rozotrieme sneh. Treba rátať s tým, že korpus "narastie" aj do šírky. Ja som to celkom nezvládla, moje korpusy sa spojili.

Rúru predhrejeme na 200°C, vložíme snehové korpusy do rúry  a teplotu stiahneme na 150°C a pečieme cca 40 minút, rúru vypneme a neotvárame , korpusy necháme v rúre dosušiť ešte cca 40 minút.

Teplotu prispôsobte skúsenostiam so svojou rúrou, ja zvyknem piecť na trochu vyššej teplote, ako je bežne uvádzaná v receptoch.

Korpusy sú krehké preto ich prekladáme opatrne. Šľahačku vyšľaháme, polovicu z nej nanesieme na prvý korpus, na to rozložíme ovocie, prekryjeme druhým korpusom, a vrch ozdobíme ovocím.

Ďalšie recepty na Pavlovu tortu

Overené recepty na Pavlove torty a mini tortičky

Dokonalá Pavlova torta s mascarpone

Pavlova torta s ovocím

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (8 hlasy)