Kokosová roláda bez múky


Popis

Recept s fotopostupom na jednoduchú ale intenzívne kokosovú roládu s kokosovým korpusom bez múky a s kokosovou náplňou.

Čas prípravy: 1 hod

Ingrediencie

6kusyvajec (cesto)
6polievkové lyžicetrstinového cukru (cesto)
1 1⁄2šálkakokosu (cesto)
1čajová lyžičkaprášku do pečiva (cesto)
240millilitrovmlieka (náplň)
200gramovstrúhaného kokosu (naplň)
125gramovmasla (náplň)
4polievkové lyžicepráškového cukru (náplň)
180millilitrovslahackova smotana (poleva)
125gramovhorkej čokolády (poleva)

Inštrukcie

Žltka vyšľaháme s kryštálovým cukrom do hustej peny. Z bielok vyšľaháme tuhý sneh. Obe hmoty zľahka spojíme a primiešame k nim strúhaný kokos s práškom do pečiva. Cesto rozotrieme na plech vystlaný papierom na pečenie. Pečieme pri teplote cca 200°C cca 20 minút, alebo podľa skúsenosti s vašou rúrou.

Ešte horúci korpus vyklopíme na papier na pečenie, dáme dole papier na ktorom sa piekol, otočíme ho späť a opatrne zrolujeme aj s papierom. Prikryjeme vlhkou utierkou a necháme vychladnúť.

Mlieko zohrejeme a do horúceho vmiešame kokos do plnky, premiešame a necháme vychladnúť. Zmäknuté maslo s práškovým cukrom vyšľaháme do svetlej peny a postupne primiešame kokosovú hmotu. Ak chcete mať plnku viac krémovú pridajte viac masla a dajte menej kokosu. Môžete dochutiť rumom. Ak chcete ľahší krém, stačí keď kokos (polovičnú dávku a bez mlieka) primiešate do vyšľahanej šľahačky. Roládu môžete naplniť aj samotnou šľahačkou, čokoládovým krémom (ak ganache vid nizsie dáte na dve hodiny do chladničky a potom z neho vyšľaháte chutný krém). Fantázii sa medze nekladú.

Vychladenú roládu roztočíme, rozotrieme na ňu kokosovú plnku a opäť zrolujeme, dáme chladiť. Na polevu som použila ganache. Zohrejeme smotanu a v horúcej necháme roztopiť čokoládu, dôkladne premiešame a necháme vychladnúť pri izbovej teplote (1-2 hodiny). Keď začne hustnúť, zľahka ňou polejeme naplnenú roládu. Ak chcete mať okraje bez roztečenej čokolády, okolo bokov z oboch strán podložte papier na pečenie.

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení