Extra čokoládová trojfarebná torta


Popis

Recept s fotopostupom na luxusnú maxi čokoládovú penovú tortu pre výnimočné chvíle

Čas prípravy: 2 hod

Ingrediencie

200gramovhorkej čokolády (cesto)
125gramovmasla (cesto)
5kusyvajec (cesto)
1⁄3šálkatrstinového cukru (cesto)
 štipkasoli (cesto)
150gramovhorkej čokolády (tmavý krém)
2polievkové lyžicekakaa (tmavý krém)
5polievkové lyžicehorúcej vody (tmavý krém)
375millilitrovšľahačkovej smotany (tmavý krém)
1polievková lyžicacukru (tmavý krém)
2kusyčokolády kaštany alebo 100g bielej čokolády (svetlý krém)
2plátkyželatíny (svetlý krém)
375millilitrovšľahačkovej smotany (svetlý krém)
1polievková lyžicacukru (svetlý krém)

Inštrukcie

Korpus:

Čokoládu s maslom rozpustíme nad parou a necháme chvíľu vychladnúť. Z bielok, cukru a soli vyšľaháme tuhý sneh. Žltka vmiešame k čokoláde, prešľahala som ich chvíľu. Do čokoládovej hmoty vmiešame najprv trochu snehu a potom túto hmotu zľahka spojíme so snehom. Pečieme v okrúhlej vymastenej forme pri teplote cca 180°C cca 18 minút. Korpus krásne vyrastie, ale po chvíli rýchle spadne, je to v poriadku. Oddelíme bočnú časť formy. Korpus položíme na mriežku a necháme vychladnúť. S dcérou sme sa bili na "kôrke", ktorú sme z vrchu pozbierali.

Tmavý krém:

Nad parou rozpustíme čokoládu. V malej miske zmiešame kakao s horúcou vodou, ak je veľmi hustá, môžeme ešte pridať trošku vody. Obe čoko hmoty spolu spojíme a necháme chvíľu vychladnúť. Šľahačku s cukrom vyšľaháme do hustej konzistencie. Malú časť z nej vmiešame do čokoládovej hmoty a potom spolu zľahka spojíme šľahačku s čokoládou. Rozotrieme na vychladnutý korpus, ktorý sme preložili na tácku a na bohy dali späť očistený rám tortovej formy. Vložíme od chladničky kým pripravíme vrchný krém.

Svetlý krém:

Ľadové kaštany, alebo bielu čokládu rozpustíme nad parou s cca 50ml šľah. smotany. Plátky želatíny necháme nabotnať v troche vody. Po cca 10 minútach z nich zľahka vyžmýkame vodu a dôkladne primiešame k ešte horúcej čokoláde so smotanou. Zvyšnú šľahačkovú smotanu vyšľaháme do tuha. Cca štvrtinu vmiešame do trochu vychladenej čokoládovej hmoty a na záver spojíme čokoládovú hmotu so zvyšným snehom. Krém rovnomerne rozotrieme na tortu, na čiastočne stuhnutý tmavý krém. Dáme do chladničky na minimálne dve hodiny. Ozdobíme čokoládovými hoblinami, alebo kakaom ak vám dôjde čokoláda ako mne. ;)

Poznámky

Torta je fakt božšská aj keď jej veľa naraz nezjete.

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení