Jogurtovo višňové rezy


Osviežujúci rez.

Zdroj: Môj vlastný recept
Čas prípravy: 45 minút

Ingrediencie

2kusyvanilkový cukor
7kusyvajce
500gramovpráškový cukor
1kusZlatý klas
500millilitrovmlieko
1kusšľahačková smotana
4kusyjogurtu
1kuskompot podľa chuti, alebo čerstvé ovocie
1polievková lyžicakryštálový cukor
1kusželatínový stužovač za studena

Inštrukcie

Cesto : klasická piškóta zo 7 vajec (vyšľahaný sneh zo 7 bielok a 7 lyžíc cukru, zľahka zmiešame s vymiešanými žltkami, 7 lyžicami múky a pol prášku do pečiva)

Plnka č. 1 : klasický vanilkový krém zo zlatého klasu.(uvaríme puding z 0,5 l mlieka, zlatého klasu, vanilkového cukru a 2 lyžíc cukru)

Plnka č. 2 : 4 ks 200g smotanový jogurt višňový, 1 ks želatin. stužovač Oetker za studena, 2 dcl smotany Creme Patisserie, 1 van . cukor, 7dcl pohár višňový kompót. Vyšľaháme smotanu . Dáme si odkvapkať kompót na sito. Pripravíme želatin. stužovač za studena , podľa návodu, dáme tam 1dcl šťavu z kompótu,miesto vody. Do rozmiešaného stužovača pridávame jogurt a zamiešavame šľahačku.

Na upečený a vychladnutý korpus natrieme pikantný lekvár, na to dáme plnku č.1. Na vanilkovú plnku naukladáme na husto višne a na to dáme jogurtovú zmes. Roztrieme na celý plech a necháme vychladiť a stuhnúť . Môžeme použiť aj iné ovocie, /čerstvé/ a tiež iný jogurt. Ja som použila na ozdobenie zákuska ešte šľahačku s ovocným dražé. Je to výborná osviežujúca mňamka !

Poznámky

Ako dezert.

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)