Mandarínková torta Kilimandžáro


Recept som našla na jednej stránke a tak som ho vyskúšala. A tu je výsledok.

Čas prípravy: 1 1⁄2 hours

Ingrediencie

5kusyvajce
180gramovpráškový cukor
100gramovpolohrubá múka
30gramovSolamyl
30gramovkakao
50gramovmaslo
2čajové lyžičkyprášok do pečiva
 štipkasoľ
500gramovjemný tvaroh
2balíkyvanilk.cukor
200millilitrovšľahačková smotana
80gramovpráškový cukor
1balíkšľahačková smotana
20gramovprášková želatína
100millilitrovvoda
2plechovkymandarínkový kompót

Inštrukcie

Korpus:

v miske zmiešame sypké suroviny: múku, prášok do pečiva, kakao, solamyl. Žĺtky, cukor, maslo vymiešame do penista, pridáme zmiešané sypké suroviny. Bielky vyšľaháme so štipkou soli do peny a jemne primiešame k žĺtkovej zmesi. Vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej tortovej formy a upečieme. /forma - priemer 24 cm/ Necháme vychladnúť.

Želatínu namočíme do 100 ml vody, necháme postáť 10 minút. Potom ju zahrejeme, aby bola vlažná a rozpustíme. Mandarínky /2 plechovky po 314 ml/ scedíme a šťavu odložíme. Budeme v nej namáčať korpus. 2/3 mandarínok dáme do tvarohu a 1/3 odložíme na povrch.

Tvaroh vymiešame s práškovým a vanilkovým cukrom. Šľahačkovú smotanu vyšľaháme so stužovačom do tuha. Mandarínky zamiešame do tvarohu, pridáme vyšľahanú šľahačku a rozpustenú želatínu. Všetko spolu zmiešame. Zmes vylejeme do misy, vyloženej potravinárskou fóliou a dáme stuhnúť do chladničky /misa - priemer 23 cm/.

Korpus prekrojíme priečne na polovicu. Spodnú časť položíme na podnos, pokvapkáme odloženou mandarínkovou šťavou. Vyklopíme stuhnutú tvarohovú zmes a uložíme 1/3 mandarínok. Vrchnú časť rozdelíme na 16 častí. Trojuholníčky namáčame v mandarínkovej šťave a jemne pritlačame k tvarohovej zmesi vždy oproti sebe. Hotovú tortu jemne poprášime práškovým cukrom a podávame.

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení