Letný citrónový zákusok

Pridal/a Layla's Tasty K...

Svieži letný zákusok s citrónovým krémom s mascarpone a citrónovou polevou.

Letný citrónový zákusok - recept
Výnos
Porcie
Zdrojhttps://youtu.be/wsZfIzRko0M
Čas prípravy
35 minút
Čas varenia / pečenia
15 minút
Celkový čas
50 minút

Ingrediencie

150gramovhladká múka
150gramovkryštálový cukor
10gramovvanilkový cukor
3kusyvajcia
80millilitrovvoda
70millilitrovolej
1čajová lyžičkaprášok do pečiva
Plnka:
450gramovmascarpone
100gramovpráškový cukor
1⁄2kuscitrónová šťava
200millilitrovsmotana na šľahanie
20gramovvanilkový cukor
Poleva:
1kuscitrón
100gramovpráškový cukor

Inštrukcie

  1. Do misky som rozbila 3 vajcia. Pridala som kryštálový cukor a vanilkový cukor a šľahala som do penista. Potom som pridala olej a vodu a nakoniec múku s práškom do pečiva. Vyšľahala som hladké cesto, ktoré som naliala na plech (30x40 cm) s papierom na pečenie a piekla som vo vyhriatej rúre na 180 °C približne 12-15 minút. Po upečení som nechala úplne vychladnúť.

  2. Na krém som vyšľahala mascarpone s cukrom a citrónovou šťavou. Zvlášť v miske som vyšľahala smotanu s vanilkovým cukrom. Vyšľahanú šľahačku som postupne vmiešala do mascarpone.

  3. Upečený a vychladnutý korpus som rozrezala na 3 časti. Na jednu časť som natrela krém a prikryla som druhým plátom. Znovu som natrela krémom a nakoniec som prikryla tretím plátom. Krém som naniesla aj okolo zákusku zvonka. Dala som do chladničky na pol hodinu stuhnúť.

Medzitým som pripravila polevu. Zmiešala som citrónovú šťavu s práškovým cukrom. Suroviny pri tejto poleve som zadala len tak približne. Ak chcete polevu redšiu, tak dajte menej cukru. Taktiež to záleží od veľkosti citróna. Ak bude poleva príliš riedka, tak ešte pridajte cukor. Zvoľte si podľa vlastnej chuti. Keď aj bez polevy :-)

 

 

Letný citrónový zákusok - recept postup 1

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
3
Priemer: 3 (1 hlas)

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.