Muffinová torta

Popis

Svadobná muffinová tortička

Muffinová torta - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

Cesto
250gramovhladka muka
2kusyvajcia
100gramovmaslo
150gramovpraskový cukor
180millilitrovmlieko
2kusyvanilkový cukor
2čajové lyžičkyprášku do pečiva
štipka soli
krém
250millilitrovmlieko
40gramovzlatý klas
Ovocný krém
250gramovmalín, iného ovocia
40gramovzlatý klas
60gramovkr. cukru
2kusyžltka
šťava z 1/2 citróna

Inštrukcie

Postup: Práškový cukor, maslo, vanilkový cukor a štipka soli vyšľahať do peny. Zašľahám 2 vajcia a ručne preosiatu hladkú múku s práškom do pečiva a mlieko. Do cesta môžete pridať rôzne ovocie. Dáme piecť na 175 až 180 stupňov C asi 25 až 30 minút. Po vybratí z rúry preložím muffiny na mriežku aby vychladli. 

Krém: Z mlieka, cukru a zlatého klasu uvaríme hustý krém ktorý necháme vychladnúť pri izbovej teplote ale musíte ho prikryť fóliou aby sa vám nespravila na vrchu koža. Po vychladnutí si krém vymiešame v mixéri a prišľaháme maslo. Do krému môžete dať hocičo. Napr. na citrónové pridáte citrónovú šťavu alebo citrónovú čokoládu. Na čokoládové muffiny rozpustíte tmavú čokoládu a pridáte troška rumu. Ak chcete kokosové stačí pridať do krému kokos a bielu rozpustenú čokoládu. 

Ovocný krém: Maliny si prepasírujem cez sitko ale nemusíme. Pridáme ostatné suroviny a uvaríme krém ktorý necháme vychladnúť. Zmiešame s maslom. 

Ozdobiť môžeťe podľa vlastnej fantázie. 

Muffinová torta - recept postup 1

Recepty: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení
 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.