Ovocný "bomba" tunel

Popis

úžasne chutí aj vyzerá, vždy je to originál

Ovocný "bomba" tunel - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Zdrojčasopis
Čas prípravy
1 hod
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
1 hod

Ingrediencie

Inštrukcie

Piškótové cesto ako na roládu, aby bolo vysoké cca 1cm a nebolo suché a nelámalo sa. Ja som použila toto: 6 vajec, 120g práš.cukru, 40g rozpusteného masla 140g na polovice hl. a polohr. múka Vyšľahať sneh, doň zašľahať cukor a postupne žĺtka, Do hmoty pridať rozpustené maslo a preosiatu múku. Upiecť na papieri, vyklopiť, nechať vychladnúť.

Krém: 4 dcl mlieka, 1 ZK, 1 Hera,120g práš. cukru Uvariť puding zo zlatého klasu, vychladnutý zašľahať do hery s cukrom. Pre chuť môžete pridať trocha rumu.

Ovocie: Banány 1 a ½,Kiwi asi 4ks, alebo broskyne, marhule.Jahody, maliny, čučoriedky, mandarinky, a iné, čo máte.

Plnenie:

Formu na srnčí chrbát vystelieme alobalom alebo papierom, Upečené cesto rozdelíme podľa formy: oblúkovú časť „prekotúľneme“ od okraja cesta, pridáme asi 1-2 cm a odrežeme pás, potom položíme formu na plocho a odkrojíme ďalší pás. Neviem sa dobre vyjadriť, ale hádam pochopíte ako to myslím,  Do formy vložíme širší pás, pekne ho vyformujeme, mierne pritlačíme, pokropíme ovocnou šťavou príp. rumom a plníme: 

Vložené cesto natrieme plnkou, do stredu uložíme banány, znova potrieme plnkou a na boky okolo banánov dáme napr. maliny. Zarovnáme plnkou a poukladáme prekrojené kiwi reznou stranou hore. Okolo nich dáme mandarinky (ja som tam pohádzala aj ríbezle), Natrieme plnkou, ak sa kiwi zle natierajú, tak tenší pás cesta potrieme rovnomerne plnkou a položíme natretou stranou nadol na kiwi.

Prikryjeme alobalom, zaťažíme a necháme v chlade stuhnúť. Dobré sú aspoň 3 hodiny. Potom vyklopíme, potrieme krémom, polejeme polevou, vychladíme a tešíme sa ako úúúžasne to vyzerá a chutí. Ten môj dnešný je na foto

Poznámky

Ak nemáte radi toľko plnky alebo máte málo ovocia, môžte použiť aj zvyšný pásik cesta ako "medzicesto".

Ovocný "bomba" tunel - recept postup 1
Ovocný "bomba" tunel - recept postup 2
Ovocný "bomba" tunel - recept postup 3
Ovocný "bomba" tunel - recept postup 4
Ovocný "bomba" tunel - recept postup 5

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

0
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Komentáre

to vyzera mooooc dobre(y) ÁnoÁnoÁnoÁno

perfektneeeee,paci sa mi to ja to ale naplnim slahackou asi ;-)sikulka a vyzera to super a da sa to aj potiahnut...parada fakt(y)

super..(heart) Zlomené srdceZlomené srdceZlomené srdceZlomené srdceVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazyk

vyzerá dobre.
Tlieskam

Chichocem saTlieskamÁnoTlieskam

ÁnoÁnoÁnoTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamSlnkoSlnkoSlnko

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.