plundrove cesto

ahojte viete mi poradit osvedceny recept na plundrove cesto je to kysnute cesto ktore sa preklada potrete maslom ako listkove dakujem:-) TlieskamBozkávam

Kategória: 

Pozri sem máš tam aj video postup http://ekucharka.net/plundrove-testo-video/ BozkávamBozkávamBozkávam

ja mám tento recept,z ktorého robím briošky na raňajky pre moju poloviču-pozri pri mojich výtvoroch:
HLAVNÉ CESTO:
droždie 40g,cukor 120g,mlieko 220g,maslo 120g,žĺtko 3ks,van.cukor 1x,citr.kôra trošička,múka hladká 500g,soľ trošička.
droždie,cukor,mlieko,roztopené maslo,žĺtka,van.cukor a kôru z citróna vymixujeme a potom tam pomaly vmiešame múku a soľ.dáme do chladničky na 15minút.
MASLOVÉ CESTO:
maslo 400g,múka hladká 40g
maslo musí mať izbovú teplotu a byť mäkké,vmiešame do neho múku,dobre premiešame,vypracujeme si takú malú tehličku a dáme na 15 minút do chladničky.
potom si hlavné cesto rozvaľkáme na štvorec,kde úplne na pravo do stredu vložíme maslové cesto.zľava do prava hlavné cesto preložíme,prevaľkáme a opäť preložíme jednu tretinu zľava do prava a tretiu tretinu z prava do ľava.zakryť utierkou a dať na 20 minút do chladničky.
potom opäť prevalkať,a preložiť,štvrtinu z jednej aj z druhej strany a potom ešte to celé na polovicu,opäť dať na 20 minút do chladničky a potom už len s cestom pracovať.mne sa cesto osvedčilo,ale ja si ho pripravujem skôr,rozrežem na polovicu,dám zamraziť a až neskôr spotrebujem,lebo sa mi zdá,že po rozmrazení je vlačnejšie.z tejto dávky vyjde asi 24ks briošiek.tak snáď som pomohla.vyskúšaj.

ÁnoÁnoÁno

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.