Mafiansky kolač

Popis

Vhodny na bezlepkovu dietu,velmi chutny s čokoladou a mandlami

Mafiansky kolač - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Zdrojinternet
Čas prípravy
1 hod, 30 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
1 hod, 30 minút

Ingrediencie

5kusyvajicka
200gramovkr.cukor
250gramovmasla
250gramovčokolády
300gramovpomletych mandli

Inštrukcie

Žltka vymiešame s cukrom a s maslom do peny, pomaly vlievame roztopenú čokoládu ( vhodná je s vyšším obsahom kakaa) striedavo s pomletými mandľami, nakoniec ručne pomaly primiešame sneh z bielkov. Pre chuť môžeme pridať na hrubo posekané mandle alebo hrozienka (tie tam moc nepasujú no chutilo nám to s nimi :)) Pečieme na 170 stupňnov cca . Vrch posypeme práškovym cukrom.

Mala rada na záver, keď budete robiť z celých mandlí tak ich najprv opražíme na panvici, horúce dáme do mrazáka a až potom pomelieme, takto nepúštajú olej...

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

0
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Komentáre

mňamka mafian Vyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno

mne z toho ostala susienka SmútokPlačem

To ma veľmi mrzí :( zaleži asi aj ako pečie truba,možno menej piecť ale fakt mi je to ľuto :(

Netráp sa, však bude na keksikovy zaklad pod cheesecake :o))
Ja keď niečo pečiem prvýkrát, tak dodržujem pravidlá, tak som ho v rúre držala hodinu. Takýto typ cesta som ešte nerobila, tak som si sama nevedela určiť čas.

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.