nepodarené/prepadnuté korusy

Ahojte.

Poprosím o radu, pretože som už zúfalá. Tretí korpus putuje do koša Smútok

Najprv som piekla podľa overeného receptu, pekávala som podľa neho už veľa tort. Keď sa nevydaril, skúsila som znova ale dopadlo to rovnako. Na tretí pokus som skúsila iný recept, zmenila múku aj olej, piekla na horný a dolný ohrev, dopadlo to rovnako. Tie prvé dva som piekla na teplovzdušnom pečení. To sa mi pri mojej rúre viac osvedčilo.

Korpus bol zakaždým po vyšľahaní krásne nadýchaný, počas pečenie pekne narástol. Potom začal jemne klesať a po vypnutí trúby sa úplne prepadol. Tak dopadli prvé dva korpusy. Ten tretí klesol po tom, ako som do neho pichla špajlou (pri prvom otvorení trúby po 45 min. pečenia). V strede boli korpusy hutné, nepoužiteľné (ten tretí v podstate dopadol najlepšie, avšak je aj tak nepoužiteľný).

Nevie mi niekto poradiť čím to môže byť? Nemám pocit, že by trúba zle piekla. Je pravda, že občas sa mi niečo nepodarilo, ale bolo to skôr raz za čas. Takto po sebe pokaziť tri korpusy, to sa mi ešte nestalo.

Nie som žiadny profesionálny pekár, pečim len pre našu potrebu, ale zato dosť často. Takže nie som ani úplný začiatočník. Je však pravda, že vždy keď idem piecť korpus na tortu, mám pred tým rešpekt. Je to iné ako piecť piškotu na plech.

Za akékoľvek rady budem vďačnáKvietok 

Kategória: 

Podkategória: 

Aký veľký korpus, z koľkých vajec?Na akej teplote?Napíš recept podľa akého robíš.Slnko

Ak je to vysoký korpus na 150, 160 stupňov sa pečie aj hodinu a pol a vtedy môže spadnúť keď otvoríš rúru po 45 minútach.Boky formy mastíš?

Piekla som z 5 vajec, rozmer formy 25-26 cm.

Najprv som piekla podľa mojho oskúšaného receptu, je to recept na bábovku, ja ho používam aj na korpusy: 5 vajec, 250 g hl. múky, 200 g cukru, PDP, 1 dcl oleja, 1 dcl vody. Postup je ten, kedy sa bielka vyšľahajú samostatne a opatrne sa vmiešajú do cesta ako posledný krok. Piekla som na tepovzdušnom pečení 160 stupňov.

Ten tretí pokus bol trošku iný recept, resp. gramáž veľmi podobná, avšak postup miešania cesta iný - šľahať bielka, po chvíľke prisypať cukor, vyšľahať ich do tuha, aby sa robila špička. Potom prišľahať po jednom žltka a potom ostatné suroviny. Na záver jemne ručne vmiešať muku s PDP (v tomto tretom pokuse som dala iba polovicu PDP).

Boky formy nemastím. Možno som naozaj priskoro otvorila ruru. Vyskúšam cez týždeň upiecť pre nás v malej forme, napr. z 3 vajec a uvidím.

Len ma mrzí, že na dcérine narodeniny som nakoniec musela dať kúpny korpus SmútokSmútokSmútok

 

Korpusy na tortu, vysoke na prerezanie 2x, peciem 65 minút pri teplote 165 -170 °C. Pouzivam  klasicky ohrev, ako nahle som ich piekla kratsie spadli mi. Podobne peciem babovku. Hodina je minimum a pre moju ruru by 150°C bolo malo.

Preto mám ja rešpekt pred pečením vyšších vecí (napr. korpusy, bábovky), pretože som stále nedokázala odhanúť mojú rúru. Stalo sa mi dávnejšie, že som s rozmädzím cca 2 týždňov piekla tie isté korpusy, ten istý postup, rovnako pečenie aj dlžka pečenia a nevyšli rovnako. Jeden sa vydaril a druhý až tak nie.

Niekedy som aj z tej mojej rúry nešťastná, mám ju 9 rokov ale nie som s ňou úplná kamarátka. Preto častejšie používať teplovzdušný program, pretože pri programe bez ventilátora sa mi skôr niečo nepodarilo. 

ja peciem takto vsetky korpusy:    9 vajec 9 pl cukor krys.....9 pl muka hladka...nic viac...najprv bielka necham slahat ..potom pridavam polovicu cukru ...a robot mi stale ide...potom zltka...po jednom...a nakoniec este cukor...odstavim a rucne vmiesam muku preosiatu...tot vse...a korpus je krasny..peciem na 180  stupnov..podla seba..aj pichnem sparadlo asi tak 30 az 40 minut..teplovzdusne...papier dam dole boky nemazem....to je zakladny korpus..ked kakaovy odoberiem asi dve pl muky...nech sa dari..

 

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.