Medové rezy

Popis

Medové rezy so slivkovým lekvarom

Medové rezy - recept

Zhrnutie

Výnos
18
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
28 minút
Celkový čas
58 minút

Ingrediencie

medové pláty
3polievkové lyžicemed
2polievkové lyžicemlieko
1čajová lyžičkasóda
2kusyvajce
120gramovpraskový cukor
50gramovmaslo
500gramovHl.múka
krém
400millilitrovmlieko
4polievkové lyžicepol.múka
150gramovkryšt.cukor
200gramovmaslo
čokoládová poleva
100gramovcokolada
25gramovkokosový olej
250gramovslivkový lekvár

Inštrukcie

Všetky suroviny na cesto okrem muky, t.j med, 2Pl mlieko, soda, vajce, praskovy cukor a maslo dáme do hrnca a na slabom ohni ohrievame. Miesame asi 5minut aby sa hmota pekne spojila. Do misky dáme muku a nalejeme na ňu teplu zmes. Najprv vareskou zmiešame a potom rukou spracujeme lesklé nelepive cesto. Cesto rozdelíme na 4 časti.

Pripravime si 4papiere na pečenie. Ešte teple cesto rozvalkame. Než vyvalkame prvý plat ostatne tri udržujeme v teple. Platy pecieme na 180st. Cca 7minutiek. Upečené nechame vychladnúť.

Krem: v mlieku rozmiesame cukor a muku. Za stáleho miešania uvarime kasu. Nechame ju vychladnúť. Vyslahame maslo a postupne do masla prislahavame vychladnutu kasu. 


Prvý plat natrieme plnkou prelozime druhým platom. Druhý plat natrieme lekvárom a prelozime tretím platom. Tretí plat natrieme plnkou a prelozime posledným štvrtým platom.  Rezy zatazime a dáme do chladničky na 2hodiny.

Vrchný plat polejeme cokoladovou polevou: čokoládu rozpustime a pridame k nej 25kokosoveho oleja, ktorý tiež nechame rozpustiť. Polevu nechame trocha vychladnúť a polejeme ňou medové rezy. 

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Komentáre

ÁnoTlieskamÁno

Milujem keď sú už úplne zmaknute Áno

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.