Orechovo-čokoládová torta

Popis

Dolaďujem svoju obľúbenú ako vždy jednoduchú, čokoládovo orechovú tortičku. ÚsmevJe skvelá, dnes som ju mala vrámci "diety" aj na raňajky, aj na obed, aj na večeru. Hambím saJasné, že nie celú, piekla som ju mladšej dcére na narodeninovú oslavu. Torta

Orechovo-čokoládová torta  - recept

Zhrnutie

Výnos
Porcie
Čas prípravy
50 minút
Čas varenia / pečenia
30 minút
Celkový čas
1 hod, 20 minút

Ingrediencie

7kusyvajec
7polievkové lyžicekryštalového cukru
5polievkové lyžicepolohrubej múku (moja bola bezlepková, kľudne môže byť celorzná)
5polievkové lyžicemletých orechov
1⁄2kusprášku do pečiva
250millilitrovslahackovej smotany
250gramovhorkej čokolády
125gramovmasla
1polievková lyžicapráškového cukru

Inštrukcie

Korpus

Z bielok a polovice cukru vyšľaháme tuhý sneh. Žltka vyšľaháme s druhou polovicou cukru a primiešam k nim aj múku s práškom do pečiva. Obe hmoty spojíme, zvyknem najprv k žltkovej zmesi pridať časť snehu, rozmiešať a potom pridám zvyšok snehu a orechy a zľahka vymiešam.  Cesto rozotrieme v okrúhlej forme, moja mala cca 28cm, vystlanej papierom na pečenie a pečieme cca 50 minút pri teplote 190°C alebo podľa skúsenosti s vašou rúrou. Korpus sa lepšie krája keď postojí cez noc.

Krém a poleva

Čokoládu so šľahačkou roztopíme nad parou. Polovicu hmoty dáme do chladničky na hodinku, dve a druhú necháme chladnúť pri izbovej teplote. Vyšľaháme zmäknuté maslo s práškovým cukrom a prišľaháme k nemu čokoládovú hmotu z chladničky. Vyšľaháme hladký krém. Korpus rozrežeme napoly a natrieme krémom. Časť krému si necháme na potretie povrchu torty.

Vrch torty polejeme polevou ganache, ktorú sme nechladili. Nie je to klasická poleva, má hustejšiu konzistenciu, necháme zľahka stiecť po okrajoch, rozotrieme. Tortu uskladňujeme v chladničke. Moje zdobenie je ako vždy veľmi poskromné. Hambím sa

Orechovo-čokoládová torta  - recept postup 1

Recepty: 

Základné ingrediencie: 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Bez hodnotení

Komentáre

Vyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykÁnoTlieskamÁnoSrdceKvietokSrdce

Tlieskam

 

TortaÁnoTlieskamTlieskamTlieskam

TlieskamTlieskam

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.