Ako upiecť veľkonočného barančeka

Chystáte sa tento rok upiecť veľkonočného barančeka? Máte už svoj overený recept, alebo to ešte stále nie je ono? Možno vám pomôžu recepty a rady našich ochotných žienok, ktoré sa pravidelne delia svoje skúsenosti nielen s pečením barančeka. Ďakujeme.


 Autor: Judit
Autor: Judit

Recept od babky žabky - Baranček v dvojdielnej hlinenej forme:

Hlinenú formu vymažem studeným maslom, úplne všetky záhyby, teda spodnú aj vrchnú a jemne vysypem strúhankou.

Cesto:

4 celé vajcia a 2 2-decové poháriky krupicového cukru poriadne vyšľahám. Striedavo pridávam 3 2-decové poháriky hladkej múky, do ktorej pridám 1 prášok do pečiva a štipku soli a 250 ml tekutej šľahačky. Prešľahám, pridám 1 2-decový pohárik mletých orechov a ešte cca 1 dcl mlieka. Toto nalejem do spodnej formy.

Navrch dám od oka sekané orechy, mandle, lieskové oriešky, hrozienka a opatrne vmiešam do cesta tak, aby si neporušila maslo a strúhanku vo forme. Túto orechovú zmes + hrozienka v malej miske posypem lyžicou hladkej múky a potrasiem tak, aby bolo všetko obalené múkou.
Zvyšnú vysypem.

Až teraz dám na cesto. Prikryjem vrchnou formou a dám do rúry vyhriatej na 150 a peč 1 hodinu.

Asi po 20 minútach opatrne odstránim vrchnú časť formy a pomocou utierky vyklopím na mriežku a nechám vychladnúť. Veľkonočný baranček - postup


 Autor: Terezka01
Autor: Terezka01

Recept a rady od Boyle:

Do väčšej keramickej dvojdielnej formy dávam náplň zo 6 vajec. Obyčajne robím len z bielkov. NIKDY nevytieram formu studeným tukom, lebo môžu zostať nezatreté miesta, čo zbadám, až keď formu vysypem múkou a potom sa zle natiera.

Maslo roztopím, formu viackrát poriadne natriem, potom dám vychladiť, aby tuk stuhol a až potom vysypem múkou.

V priebehu tuhnutia znovu rozotriem, aby mi nezostali miesta s nahromadeným maslom. Takto sa mi vždy dobre vyklopí. Hotový zdobím vareným snehom, "tváričku" polevou.

Recept:
sneh zo 6 bielkov, 15 dkg cukru, 15 dkg hrubej múky, vanilkový cukor, 6 dkg rozpusteného masla, spolu cca 25 dkg kandizovaného ovocia, hrozienok, orechov, orieškov a lámanej čokolády, kypriaci prášok. Ovocie obalilím najprv v múke. Veľkonočný baranček - ako s cestom do formy?


 Autor: Boyle
Autor: Boyle

Recept na orechového barančeka od LienkyS do dvojdielnej hlinenej formy:

Môj rokmi overený receptík na orechového baránka:
300 g polohrubej múky
80 g hladkej múky
140 g mletých orechov
260 g práškového cukru
120 g tuku
2 vajcia
2 žĺtka
3 dcl mlieka
2/3 bal. PDP

Preosiatu múku s PDP a cukrom premiešame s orechami. Teplé mlieko, vajcia, žĺtky a tuk rozmixujeme, rýchlo premiešame s múčnou zmesou a vlejeme do vymastenej a múkou vysypanej formy a pečieme v mierne vyhriatej rúre. Po vychladnutí polejeme baránka polevou - bielou alebo tmavou. Veľkonočný baranček


veľkonočné barančeky, Autor: Bea14
Autor: Bea14

Recepty od AdrianyS

4 žĺtky vymiešame s 20 dkg pr. cukru, pridáme 1 dcl vody, 1 dcl oleja. Potom vmiešame 25 dkg polohr. múky, kávovú lyžičku pr. do peč., a sneh z bielkov. Vylejeme do vymastenej a vysypanej formy, zakryjeme a pečieme pri 150°C 45 min. Neotvárať.
Niekedy polku cesta farbím kakaom.

Recept na veľkonočného barančeka >>.

Recept na veľkonočného barančeka, Autorka receptu: Katuska29
Autorka receptu: Katuska29

Recept na barančeka pečeného v silikonovej forme >>

 Autorka receptu: Kamila
Autorka receptu: Kamila

Kategória: 

TlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskam

krásny baranček ÁnoÁnoÁnoÁnoTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamZlomené srdceKvietokZlomené srdceSlnko

ÁnoÁnoÁnoTlieskamTlieskamTlieskamTlieskam

Zlomené srdceZlomené srdceZlomené srdceZlomené srdceZlomené srdceZlomené srdceZlomené srdce

Pre tých, ktorí nechcú zdobiť bielkovým snehom:
Pri posielaní poštou som obievala čokoládou, sneh by to asi dobre neprežil. Teraz som vyskúšala poťahovku v kombinácii s kokosom, vyzeralo to po vysušení celkom dobre, foto nemám.
Vychladnutého baránka som potrela riedkou, dobre tečúcou polevou. Najprv hlavu, ktorú som po miernom zaschnutí potiahla bielou poťahovkou okrem rohov, tie som nechala pôvodné, iba s polevou. Po zaschnutí som ju trošku prifarbila kakaom. Očká som urobila z čokolády pepity (čokoládové šošovičky), nozdry a papuľku som narezala.
Zvyšok barančeka som potrela
riedkou polevou a po miernom vsiaknutí, ešte vlhkú, som posypala kokosom a nechala zaschnúť.

TlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoKvietokKvietokKvietokKvietokKvietokKvietok

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.