Jablká aj orechy, jesenné pečenie s časopisom Torty od mamy

Jeseň, krásna dáma. Počasie je premenlivé. Chvíľku fúka, chvíľku je bezvetrie. Raz prší, inokedy zas svieti slnko. Sychravosť je pre toto ročné obdobie výstižná.

S jeseňou však prichádza aj nové vydanie nášho sladkého časopisu Torty od mamy, ktoré vám opäť prináša množstvo skvelých receptov, tipov a rád na to najlepšie domáce pečenie. V najnovšom vydaní sme sa zamerali na čoraz obľúbenejšie Candy bary, ale aj zákusky, tortičky a koláčiky s tradičnými jesennými prísadami, ako sú orechy, jablká, gaštany, hrušky, slivky a iné…

Titulka časopisu Torty od mamy 3 22

Hneď v úvode časopisu sa zoznámite s Veronikou Hrabalovou, mladou začínajúcou cukrárkou z Čiech, ktorú pečenie nielen baví, ale aj napĺňa a je pre ňu životnou cestou. Veronika sa s nami podelila o recept na fantastickú orechovú tortu plnenú jablkami. O pár strán ďalej zas na vás čaká tradičná detská tortička od Martiny Ďurčekovej, s ktorou si namiesto modelovania budeme tentoraz maľovať.

Kto má rád rolády, tentoraz sme mysleli aj na vás. O zdravé recepty sa s nami podelila Janka Příborská. Niektoré mená sú vám už istotne známe, iné čítate po prvý raz. Veríme však, že určite o týchto cukrárkach nepočujeme naposledy.

Vo vychádzajúcom čísle nájdete okrem už spomenutého ešte recepty na torty s karamelom, ale aj rozhovor s Manuelou Jonisovou, ktorú väčšina z nás pozná pod menom Manu Sinoj. S Manu sme sa porozprávali o jej sladkých pralinkách. Už tradične však u nás nesmú chýbať ani recepty Moniky Hodanovej.

Ak máte radi cheesecaky, tiež si prídete na svoje. Veronika Borkovcová si zas pre vás pripravila odľahčený Red Velvet s griotkou. A ani tu zďaleka nekončíme. Milujete laskonky? Pripravili sme si pre vás rovno tri recepty, jeden s kávovou náplňou, druhý s malinovou penou a tretí s lahodným karamelovým krémom. A Monika Glöckner nám zas predstavila kúsok zahraničia.

Tak čo, našli ste si v tom niečo pre seba? Ak ešte váhate, nezabudnite, že už v utorok 6. septembra si náš sladký magazín Torty od mamy viete zakúpiť v novinových stánkoch, trafikách v obchodných centrách, hyper- a supermarketoch Tesco a Kaufland a tiež na pobočkách Slovenskej pošty. Prajeme príjemné listovanie a po upečení dobrú chuť.

Veronika Šulík,
šéfredaktorka

Sezónne recepty

 

Tortyodmamy.sk

Pochváľte sa svojimi tortami, pridajte obrázok, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, podeľte sa o fotopostup na sladké tvorenie vo fotopostupe, podeľte sa o svoj recept, Odporúčame využívať Posledné príspevky. Tu nájdete Rady pre začiatočníkov. Dodržujte, prosím, Etický kódex.